Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і його покійний батько Кім Чен Ір приховували бразильські паспорти, щоб обманним шляхом відвідувати країни Заходу в 1990-і роки.

Про це повідомляє Reuters.

Видання опублікувало знімки документів. Паспорти були оформлені на Йозефа Пхакит і Іджонга Чои, однак на них чітко можна роздивитися фотопортрети нинішнього лідера КНДР та його покійного батька. У паспорті з фотографією Кім Чен Ина вказана дата народження 1 лютого 1983 года, а в паспорті з фотографією Кім Чен Іра - 4 квітня 1940 року.

Як зазначає видання, їх використовували для отримання віз як мінімум в двох західних посольствах. Імовірно, ці паспорти могли використовуватися для поїздок до Бразилії, Японії та Гонконгу.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

Джерела видання в західних спецслужбах підтвердили, що власники двох бразильських паспортів з фотографіями Кімів з прізвищами "Josef Pwag" і "Ijong Tchoi" зверталися за візами, принаймні, у дві західні країни.

ЗМІ припускають, що таким чином члени правлячої династії не лише мали змогу обманним шляхом подорожувати в різні країни, але й мати можливість швидко втекти з КНДР у випадку реальної загрози.

Поки що Міністерство закордонних справ Бразилії цей момент не коментує, однак представники зазначили, що проводять перевірку стосовно цих паспортів та перетину кордону з їх використанням.

Нагадаємо, Південну Корею в рамках Олімпіади відвідала делегація КНДР. Серед семи осіб помітили і відому в КНДР співачку Хен Сон Воль, яка відома як екс-коханка лідера Кім Чен Ина. Жінку вважають однією з найвпливовіших осіб в КНДР.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", французький фотограф Ерік Лаффорг, який неодноразово відвідував Північну Корею, показав світові вражаючі знімки тамтешніх реалій. Лаффоргу вдалося зробити знімки, які демонструють усю правду диктатури Кім Чин Ина. Ці знімки призвели до справжнього скандалу. Після того, як фотограф відмовився видалити знімки з мережі, йому заборонили в'їзд до країни.