У посольстві Сполучених Штатів у столиці РФ серед працівників виявили шпигунку, яка багато років співпрацювала з російськими спецслужбами.

Про це з власних джерел дізналися журналісти видання The Guardian.

"Контррозвідувальної служби США дізналися, що ймовірний російський шпигун більше десятиліття працював в самому серці американського посольства в Москві і не був виявленим", - стверджує джерело.

Зазначається, що перед тим, як приступити до обов’язків на посаді в Секретній службі США, вона пройшла всі необхідні перевірки.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

"Наскільки відомо, вона мала доступ до внутрішньої мережі Секретної служби і електронної поштової системи, що потенційно давало їй доступ до конфіденційних матеріалів, в тому числі розкладом президента і віце-президента", - йдеться в матеріалі.

Жінка потрапила під підозру американських контррозвідників ще два роки тому, дещо дивне у її поведінці помітили під час регулярної перевірки.

"Американські інспектори встановили, що вона проводила регулярні і несанкціоновані зустрічі зі співробітниками ФСБ", - наголошується в статті.

Як говорять журналісти, підозрілу росіянку посольство звільнило влітку 2017-го.

"Конгрес США зосереджується на російських хакерів, хоча є ймовірність, що всю необхідну для проникнення в систему інформацію росіяни отримали він внутрішнього злому Секретної служби", - заявив співрозмовник видання.

Джерело додає, що Секретна служба, щоб не нашкодити своєму іміджу, намагалася прикрити вимушене звільнення шпигунки вимогами Росії майже вдвічі скоротити кількість працівників дипломатичних місій США в РФ.

"Урядовому комітету слід розслідувати дії Секретної служби через приховування цього витоку", - зазначив анонімний інформатор.

Дивіться: Втручання у вибори США. Інтерент-тролі

Нагадаємо, угорському дипломату було висловлено рішучий протест.

Як повідомляв Знай.ua, пасажир рейсу Іркутськ-Москва накинувся з кулаками на польського дипломата, який повертався з відрядження.

Також Знай.ua писав, що російські журналісти, що загинули під час поїздки до Центральної Африки, насправді поїхали туди в якості рядових туристів. Принаймні, так стверджують представники Кремля.