Останнім часом представники німецького МЗС висловлюють суперечливі заяви з приводу війни в Україні, а також говорять про потенційне зняття санкцій з Росії. Такі їхні дії пояснюються обережністю перед виборами у самій Німеччині.

Про це та про наслідки цих дій розповів політолог Микола Давидюк у коментарі виданню Інформатор.

“Можливо у питанні санкцій Меркель зараз не буде такою активною, як була до цього, через вибори восени”, – вважає політолог.

На думку експерта, пожвавлення Німеччини та світу загалом у процесі впровадження нових санкцій варто очікувати після завершення виборчих перегонів. Коли вибори в країнах Європи завершаться, Захід дасть консолідовану, сильну відповідь Кремлю, вважає політолог.

“Коли переобереться останній потужний лідер Європи, я думаю, ми отримаємо консолідовану, сильну відповідь країн Заходу Путіну”, – заявив Микола Давидюк.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Він стверджує, що вислови голови німецького МЗС про необхідність впливу саме США на Україну у переговорному процесі з НЗФ ОРДЛО та Росією значно применшують роль ЄС у вирішенні цього питання.

“Так, Україна зараз має робочі політичні стосунки з Сполученими Штатами, але не варто забувати про роль Франції, тої ж Німеччини, країн Балтії та ЄС загалом, всі вони проявии відданість власним цінностям, впроваджуючи санкції проти Росії. Тому тут не варто говорити про домінуюче становище когось з них”, – вважає політолог.

Однак, послаблення тиску на Росію через виборчі перегони в Німеччині може бути використане для розгойдування та дестабілізації проукраїнської коаліції в світі.

“Росія зараз активно цим займається. Вона проводить політико-дипломатичну ескалацію ситуації довкола України”, – повідомляє Микола Давидюк.

За його словами, російський уряд зробить акцент на високий рівень української корупції. Це завжди є головним контраргументом Москви у переговорах з Заходом стосовно України, оскільки він є зрозумілим як громадянам ЄС та США, так і їх політичним елітам.

За словами політолога, це може в подальшому завадити Україні в отриманні міжнародної підтримки.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, як європейські країни відреагували на заяви Захарченка про створення “Малоросії”.