Лідер КНДР Кім Чен Ин підтвердив, що йому вдалося досягнути важливих домовленостей із американським президентом Дональдом Трампом і "залишити минуле позаду".

Примирення США та КНДР

Відповідну заяву він зробив прес-конференції в Сінгапурі за підсумками двосторонніх переговорів:

"Ми вирішили залишити минуле позаду. Світ побачить серйозні зміни", - зазначив Кім Чен Ин.

Як відомо, основою метою саміту називали ядерне роззброєння КНДР і зменшення напруги у відносинах між державами.

Відбувся захід у п'ятизірковому готелі Capella на курортному острові Сентоза. Перед його початком Кім Чен Ин і Дональд Трамп обмінялися історичним рукостисканням на тлі прапорів США і КНДР.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

Крім того, на фінальній стадії зустрічі президенти підписали спільний документ, але про що саме в ньому йдеться, точно не відомо. Копії найближчим часом обіцяють передати журналістам.

Зустріч Трампа із Кім Чен Ином

Коли Трампа відкрито запитали, чи йде взагалі мова про ядерне роззброєння КНДР, він обмежився тільки: "Ми починаємо цей процес дуже скоро", а потім розповів, як вдалося встановити "спеціальний зв'язок" з Кім Чен Ином.

Більш того, американський лідер навіть готовий у якості відповідного жесту запросити північнокорейського колегу до Білого дому. Водночас вони проігнорували питання про те, чи обговорювали вони історію Отто Вормбієра - американського студента, який був ув'язнений у КНДР, після чого впав у кому й згодом помер.

Після спілкування з пресою кортеж президента США залишив острів, де проходила зустріч. Очікується, що за кілька годин звідти поїде і Кім Чен Ин.

Близько 50 хвилин лідери США і КНДР розмовляли один на один (з ними залишилися тільки перекладачі), після чого до них приєдналися радники і високопоставлені учасники обох делегацій: з боку США держсекретар Майк Помпео, радник з національної безпеки Джон Болтон та глава апарату Білого дому Джон Келлі, а з боку КНДР - заступник голови Трудової партії Кореї (ТПК) Кім Йон Чхоль, міністр закордонних справ КНДР Лі Йон Хо і заступник голови ЦК ТПК Лі Су Йон.

Дивіться: Епохальний саміт: президент Трамп та Ким Чен Ин підписали підсумковий документ

Як повідомляв портал "Знай.ua", у помічника Трампа стався серцевий напад напередодні зустрічі президента США із Кім Чен Ином.