Попри ухвалену резолюцію Ради безпеки ООН щодо 30-денного гуманітарного перемир'я на всій території Сирії, російські літаки досі продовжують бомбардувати Східну Гуту.

"Після неодноразового затягування ухвалення резолюції РБ ООН 2401 Росія продовжує ігнорувати її умови і вбивати ні в чому не винних мирних мешканців під хибним приводом контртерористичних операцій", - йдеться в офіційній заяві Білого дому.

Офіційний Вашингтон порівнює дії Кремля із ситуацією в Алеппо в 2016 році: зараз, на думку дипломатів, Путін застосовує ту ж комбінацію брехні і "невибіркової сили".

Як виявилося, в період з 24 лютого по 28 лютого російські ВКС здійснювали щонайменше по 20 бойових вильотів на день у район Дамаска і Східної Гути з аеродрому Хмеймім. Протягом двох останніх тижнів загинули більше шести сотень людей, дві тисячі отримали серйозні травми.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

В ООН прирівняли обстріли та бомбардування в Східній Гуті та інших районах Сирії до воєнних злочинів:

"Те, що ми бачимо в Східній Гуті та інших місцях в Сирії, є ймовірно воєнними злочинами та злочинами проти людяності", - пояснив верховний комісар з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

Організація також обіцяє знайти та притягнути всіх причетних до численних смертей до відповідальності.

При цьому мирне населення зазначає: російська авіація продовжувала свої наступальні дії навіть у період так званої "гуманітарної тиші".

Дивіться: Сирійські повстанці об'єдналися проти втручання Росії і Ірану

Як повідомляв портал "Знай.ua", про підтримку режиму сирійського президента Башара Асада нещодавно заявив верховний лідер Ірану Аятола Алі Хаменеї. Він стверджує, що Тегеран поділяє позицію, навіть попри міжнародний протест щодо останніх подій у передмісті Дамаска, Східній Гуті. Цю заяву розтиражували у ЗМІ одразу після того, як представники Євросоюзу звернулися до Ірану та Росії із вимогою вплинути на їхнього союзника Асада, аби припинити криваві розправи над мирними населенням, зокрема у Східній Гуті, де жертв було найбільше.