Американський президент Дональд Трамп не дозволив адміністрації Білого дому публікувати офіційний некролог, котрий повинні були випустити у зв'язку зі смертю сенатора Джона Маккейна.

Маккейн – не герой?

У тексті йшлося зокрема про його бойові заслуги та пропонувалося офіційно визнати Маккейна героєм.

За даними The Washington Post, ймовірною причиною такого "протесту" лідера США могла стати критика його політики з боку покійного, приміром, реформа охорони здоров'я, проти якої виступав Маккейн. На самому початку виборчої кампанії Трамп висміяв Маккейна, який провів шість років у в'єтнамському полоні:

"Він був героєм війни тому, що його взяли в полон. Я поважаю людей, які не потрапляли в полон", - зазначив він, але пізніше все ж таки попросив вибачення.

Популярні новини зараз

Була з Андрієм Данилком задовго до Інни Білоконь: куди зникла та як змінилася Геля з "СВ-шоу"

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

У Польщі знайшли загиблого українця, який висів на дорожньому знаку: не витримав проблем з грошима і дружиною

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Показати ще

Але в Америці вже тоді почав розгортатися скандал, спричинений двозначними заявами республіканця. Колишній представник юридичної команди президента і республіканський стратег, розкритикував його реакцію на смерть Маккейна.

"Це жахливо. Від президента варто було б очікувати більшого, особливо, якщо мова йде про вшанування справжнього американського героя", - додав він.

Цікаво, що адміністрація Білого дому завжди публікує офіційні некрологи у разі смерті видатних американців.

Ставлення Маккейна до Росії та політики Трампа

Прес-конференція президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна була ганьбою і приниженням американського президента.

"…прес-конференція в Гельсінкі була одним з найганебніших виступів американського президента в пам'яті. Збиток, нанесений наївністю президента, егоїзмом, помилковою еквівалентністю і симпатією до автократів, важко підрахувати. Але ясно, що саміт в Гельсінкі був трагічною помилкою", - заявляв глава комітету з питань збройних сил Сенату США Джон Маккейн.

На його думку, Трамп просто не хотів протистояти Путіну, а сама зустріч відбулася за дуже дивним сценарієм – так, ніби обидва президенти заздалегідь знали, що говорити. Згадав Маккейн і про "вільну пресу", якої в Росії практично не знайти, а також про всі негативні наслідки кремлівської пропаганди.

" Це був навмисний вибір президента, який, схоже, вирішив реалізувати свої помилки щодо теплих відносин з режимом Путіна, не звертаючи уваги на справжню природу його правління, його жорстоке нехтування суверенітетом своїх сусідів, його співучасть у вбивстві сирійського народу, його порушення міжнародних договорів і його напад на демократичні інститути в усьому світі", - підкреслював сенатор.

Дивіться: Помер Джон Маккейн

Нагадаємо, у віці 81 року помер сенатор-республіканець Джон Маккейн.

Як повідомляв Знай.ua, Кадиров назвав винного у смерті Маккейна.

Також Знай.ua писав, у мережі нагадали красномовні передбачення Маккейна про Росію та Україну.