Звістка про будівництво американської військової бази у Польщі не дає спокою у першу чергу Кремлю. Нещодавно заяви з цього приводу помічника російського президента Володимира Путіна Дмитра Пєскова викликали хіба що іронію у США.

Реакція РФ на військові бази США у Польщі

Він назвав такі дії "експансіоністськими", такими, які "призводять до контрзаходів російської сторони, щоб збалансувати паритет, який кожен раз таким чином порушується".

Відповідь Пєскова одразу ж перефразували фахівці. Приміром, історик Моллі Маккей:

Популярні новини зараз

Віктор Павлік з сином на руках зворушив усіх молодих матусь: пощастило дружині

Копія Тіни Кароль? 63-річна мама Дана Балана показала архіви з дитинства

Марічка Падалко схвалила "дорослу" витівку своєї доньки: "Дозволяєте дітям?"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Показати ще

"Пєсков: коли НАТО пересуває сили НАТО всередині території НАТО - це провокація. Так, нові члени НАТО важко працювали, щоб вступити в організацію, але ми будемо продовжувати цю маячню ще 25 років, тому що Росія, а не Європа, повинна вирішувати, як буде забезпечуватися безпека Європи", - написала вона у Twitter.

Військові бази США

Це своєрідний список військових інсталяцій, об'єктів, що перебувають під юрисдикцією Збройних сил США на території Сполучених Штатів та за кордоном. Під військовою інсталяцією розуміють військову базу, табір, пост, станцію, полігон, навчальний або випробувальний центр, порт або інший географічний об'єкт, який перебуває у веденні міністерства оборони США, у тому числі об'єкти, що тимчасово управляються американськими військовими на правах оренди. В деяких випадках військова інсталяція об'єднує декілька окремих об'єктів під загальним керівництвом.

Військові бази США у світі

Сполучені Штати є найбільшим у світі володарем військових об'єктів за кордоном, зокрема 38 з них мають власне ім'я. Найбільшою військовою базою США є база Повітряних сил США "Рамштайн".

Дивіться: військові НАТО провели навчання для українських бійців

Як повідомляв портал "Знай.ua", влада Польщі витратить два мільярди доларів на створення американської військової бази на території країни. За словами польських міністрів, документ під назвою "Пропозиція про постійну присутність США в Польщі" відправили в Конгрес США і до провідних аналітичних центрів. Згідно з цим документом, у 2018 році в Польщі буде збільшуватися американський контингент, щоб поглибити оборонне співробітництво з США. Це є необхідним для стримування зростання та небезпечної позиції Росії, що загрожує Європі.