У вівторок, 27 березня, компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій ВЕЗ - виключній економічній зоні в Балтійському морі.

Дозвіл на будівництво і експлуатацію трубопроводу "Північний потік — 2" видало Федеральне відомство по судноплавству і гідрографії ФРН . Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті відомства.

"BSH видало 27 березня повідомлення про дозвіл будівництва газопроводу "Північний потік - 2" у виключній економічній зоні в Балтійському морі", - наголошується в документі.

Відомство не бачить перешкод для задоволення запиту про прокладання трубопроводу по морському дну на відрізку протяжністю 31 км.

Повідомляється, що "всі необхідні дозволи для німецької ділянки загальною протяжністю 85 км отримані".

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Відзначається, що процедури отримання дозволів в інших чотирьох країнах вздовж маршруту газопроводу – Росії, Фінляндії, Швеції і Данії, йдуть за графіком.

" Nord Stream 2 очікує отримати решту дозволу в найближчі місяці до початку будівництва в 2018 році", - пише проектна компанія.

Як відомо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Топ-менеджери російського монополіста неодноразово заявляли про намір або значно знизити транзит газу через територію України в країни ЄС з 2020 року, або взагалі припинити його.

Противники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газі в ЄС.

Проти будівництва "Північного потоку-2" виступають і США, які пригрозили санкціями компаніям-будівельникам "Північного потоку-2". Так, у Трампа заявили, що абсолютно кожна іноземна фірма, котра наважиться підтримати, або взяти участь у проекті будівництва газопроводу в обхід України ризикує вже найближчим часом потрапити під санкції. Про це заявила представник Держдепартаменту США Хізер Нойерт.

За її словами, американська сторона ніколи не визнає законним і не буде йти на поступки авторами ідеї будівництва "Північного потоку-2", тому що офіційний Вашингтон вважає такий крок підривом енергетичної безпеки та стабільності у всіх країнах Європи.

Як повідомляв портал "Знай.ua", група з 39 американських сенаторів від Республіканської та Демократичної партій закликала адміністрацію Дональда Трампа використовувати всі наявні в її розпорядженні засоби, щоб запобігти будівництво газопроводу "Північний потік-2".

На їх думку, проект зробить партнерів США в Європі "більш вразливим перед згубним впливом і політикою примусу з боку Москви", а також стане "кроком назад" у питанні диверсифікації енергопостачання в Європі".