Абсолютно кожна іноземна фірма, котра наважиться підтримати, або взяти участь у проекті будівництва газопроводу в обхід України "Північний потік-2" ризикує вже найближчим часом потрапити під санкції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"В цілому, як ви знаєте, ми взагалі не схильні коментувати дії щодо санкцій, але ми ясно дали знати, що фірми, що працюють в секторі експорту російської енергії, можуть, якщо вони задіяні в такому бізнесі, піддатися санкціям в рамках CAATSA. Ми в Держдепартаменті витратили багато часу, розмовляючи з нашими партнерами і союзниками в інших країнах, щоб пояснити їм наслідки CAATSA і як людина або компанія можуть потрапити під санкції ", - пояснила представник Держдепартаменту США Хізер Нойерт.
За її словами, американська сторона ніколи не визнає законним і не буде йти на поступки авторами ідеї будівництва, тому що офіційний Вашингтон вважає такий крок підривом енергетичної безпеки та стабільності у всіх країнах Європи, повідомляє Politeka.
"Він надасть Росії ще один засіб для чинення тиску на європейські країни, особливо на такі, як Україна", - додала вона.
Популярні новини заразДолари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчаруванняПоказати ще
Відомо, що представники США вже неодноразово зазначали: це всього лише "геополітично неправильна" ідея, особливо якщо згадати випадки, коли Росія перекривала постачання блакитного палива, хоча українська сторона виграла в Стокгольмському арбітражному суді позов проти "Газпрому". Розцінювали подібне не інакше, як черговий удар за рахунок енергетичних ресурсів.
Але з невідомих причини санкції проти монополіста РФ досі "лежать у шухляді": під час візиту до Брюсселя американські дипломати заявляли, що не готові до їх запровадження, тому що хочуть врахувати офіційну позицію ЄС.
Минулого року сенат США ухвалив акт, який передбачає економічні обмеження для компаній, котрі інвестують в російські проекти експорту енергії.
2 серпня 2017-го закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" був підписаний і президентом Дональдом Трампом. Минулого тижня група з 39 членів Сенату США від двох партій звернулася до Міністерства фінансів країни та Держдепартаменту з проханням не допустити будівництва газпромівського газогону.
Дивіться: "Північний потік-2": Єврокомісія змінює правила гри
Як повідомляв портал "Знай.ua", 23 співробітника посольства Росії в Великобританії у вівторок, 20 березня, вилетіли з Лондона на лайнері Іл-96 з бортовим номером RA-96023. Цей же борт фігурує у справі про контрабанду 400 кг кокаїну з Аргентини в Росію, який знайшли в російському посольстві в Буенос-Айресі.