Почавши війну, Російська Федерація навмисно перетворила східний регіон України на місце, яке для російськомовного населення мало не найнебезпечніше на всій планеті.

Про це в середу, 23 травня, під час брифінгу заявила офіційний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Хізер Нойерт.

Останній тиждень на Донбасі - чи не найбільш кровопролитний у 2018 році: за декілька днів загинули п'ять українських військовослужбовців, 23 бійця отримали поранення і травми різного ступеня тяжкості.

Спікер відомства акцентувала увагу на жертви серед мирного населення, в чиї будинки "прилітає" від артилерії путіснкіх бойовиків і колабораціоністів, і руйнування інфраструктури регіону, в тому числі на Донецькій фільтрувальної станції.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

При цьому представники Білого дому впевнені, що все це можна "швидко припинити", варто Кремлю тільки захотіти.

"Росія стверджує, що захищає російськомовне населення. Але наш спецпредставник по Україні Курт Волкер не раз вже говорив (а недавно з'їздив в Донбас, - ред.), Що за станом на зараз у всьому світі немає більш небезпечного для російськомовного населення місця, ніж східна Україна ", - підсумувала Нойерт.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що "війська" Путіна наслідили в десятках американських штатів. Два роки тому російські хакери влаштували замовлену, добре підготовлену кібер-кампанію проти державної виборчої інфраструктури США. Нещодавно таку заяву оприлюднили на офіційному ресурсі Комітету з розвідки американського Сенату.

Згідно з документом, хакери здійснили кілька спроб проникнути в виборчу систему щонайменше 18 американських штатів. Крім того, як мінімум в шести штатах хакери намагалися зламати веб-сайти, що мають відношення до виборів. Одного разу дістатися до закритої бази виборців їм все ж вдалося, але маніпулювати окремими голосами або вплинути на загальний підсумок голосування так і не змогли. У Комітеті вважають, що ця атака була частиною більш масштабного втручання Росії у президентські вибори США.