Вчені з Нідерландів провели небезпечний експеримент, в результаті якого 11 немовлят загинули. Передає Clutch.

Про це повідомляє видання The Guardian.

У Нідерландах вчені проводили дослідження з відомим препаратом Віагра (друга назва Силденафіл), який давали вагітним жінкам з недорозвиненою плацентою. Фахівці хотіли з'ясувати, чи є позитивний вплив Віагри на плід.

Вчені хотіли дослідити, чи зможе ліки для лікування эректальної дисфункції у чоловіків вплинути на зростання плаценти, але це призвело до страшної трагедії.

Популярні новини зараз
Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

"Ми хотіли показати, що це ефективний метод, що сприяє розвитку дітей, але сталося протилежне, — говорить провідний дослідник проекту, гінеколог Вессель Ганзеворт. — Я шокований. Останнє, що хоче зробити лікар — це нашкодити пацієнту".

Обмеження розвитку плода — поширена проблема у вагітних по всьому світу. У таких випадках діти народжуються передчасно з мінімальними шансами на виживання. Фахівці вже багато років намагаються вирішити цю проблему.

Як стало відомо, раніше вчені вже проводили такі досліди. У 2010 році у Великобританії, Австралії і Нової Зеландії дослідження не призвели до конкретного результату: як користь, так і шкода Віагри не були доведені.

Нідерландський експеримент повинен був проходити до 2020 року. У ньому брали участь 11 лікарень, включаючи медичний заклад при Амстердамському університеті. Майже ста жінкам давали Віагру, а 90 жінок приймала плацебо. У 20 новонароджених дітей виявили проблеми з легенями. У тих матерів, які приймали Віагру, 11 немовлят померли. На даний момент ще 15 жінок чекають результатів аналізів, щоб дізнатися, чи все з їх дітьми у порядку.

Керівник дослідження Вессел Ганзевоорт також заявив, що кожний випадок смерті дитини з "групи силденафілу" буде ретельно досліджений. За його словами, не виключено, що немовлята померли б у будь-якому випадку, незалежно від прийому препарату матір'ю.

Нагадаємо, американські вчені в ході досліджень і експериментів назвали предмети, які здатні негативно вплинути на розвиток мозку дитини.

Як повідомляв Знай.ua, всі спогади у людей до трирічного віку насправді є уявними і не можуть бути справжніми через особливості розвитку мозку.

Також Знай.ua писав, фахівці прийшли до висновку, що відсутність інтимного життя негативно впливає на здоров'я жінки.