Влада США збирається забезпечити Україну катерами берегової охорони для посилення оборонних здатностей в Чорноморському басейні. Це підтвердив нещодавно надзвичайний і повноважний посол України в США Валерій Чалий під час прес-конференції щодо стратегічного партнерства.

"Зараз експертні групи працюють над підготовкою угоди про передачу цих катерів. Я сподіваюся, що ми отримаємо посилення", - зазначив дипломат.

Катери Island: що Америка передасть Україні?

За словами Чалого, у порівнянні із тим, що зараз на озброєнні нашого флоту, то можливості у катерів знайшло більші, але процес їх документування та безпосередньої передачі швидким не буде. Втім, засади для подальшого партнерства все ж покладено, зокрема у сферах національної безпеки і оборони.

Права на катери повинні надати до кінця поточного року, але це ще не все. Далі, за процедурою, послідує їх підготовка, озброєння, і тільки після цього можна застосовувати в навчальному процесі всієї команди. На це все знадобиться чимало часу. І період вимірюватиметься аж ніяк не днями, швидше місяцями:

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію
Показати ще

"Україна вперше виходить на рівень стратегічного партнерства з США. Принаймні, в сфері національної безпеки і оборони. Після атаки Росії у нас дійсно з'явився цей напрямок, якого ніколи не було. Надання сучасної протитанкової зброї - це не тільки свідчення готовності нашого партнера допомагати. Це свідчення нового рівня партнерства. Це і довіра, і оцінка боротьби з корупцією в цій сфері", - додав він.

Island: основні характерстики

це клас швидкохідних патрульних катерів для Берегової охорони США, призначений для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій в прибережних водах.

Витрати Міноборони

Списані катери поступово передають союзникам по всьому світу. Так, в 2015 р. три таких катери були передані ВМС Пакистану, ще два в 2016 р. надійшли на службу в департамент берегової охорони прикордонної поліції МВС Грузії (1991 року побудови). На даний час йдуть переговори про передання двох катерів цього класу ВМСУ.

Тактико-технічні можливості:

Водотоннажність (в залежності від серії А/В/С) нормальна – 136/138/137 т, повна – 165/155/153 т, довжина 33,53 м (110 футів) сталевий корпус і алюмінієву надбудову.

Силова установка: двохвальна дизельна енергетична установка для серій А і В – 2 × Paxman Valenta 16-PR 200-M потужністю 5,280 к.с. (3,940 кВт) та для серії С – 2 × Caterpillar 3516 DITA потужністю 5,596 к.с. (4,17 МВт) + 2 дизель-генератори Caterpillar 3304T (135 к.с.) для всіх серій. Загальна потужність 6200 к.с. забезпечує швидкість до 29,5 уз (54,6 км/г).

Екіпаж складає 16 – 18 осіб в т.ч. 2-3 офіцери.

Автономність: п’ять діб.

Катери оснащені РЛС AN/SPS-73, моторним човном RHI.

Озброєння складається з 25-мм автоматичної артилерійської установки Mk 38 Mod 0 Bushmaster і двох 12,7-мм кулеметів М2НВ

Дивіться: Конгрес США ухвалив військову допомогу Україні на рекордні 250 мільйонів доларів

Нагадаємо, у Чорне море для проведення операцій по безпеці на водних просторах України увійшов есмінець військово-морських сил США "Carney" (DDG 64).

Як повідомляв Знай.ua, українські військові у зоні проведення Операції Об'єднаних Сил (ООС) випробували артилерійську установку РСЗВ 9К57 Ураган.

Також Знай.ua писав, Чорноморський флот Росії оголосив закритим для судноплавства район у північно-західній частині Чорного моря від мису Тарханкут до дельти Дунаю.