У Сполучених Штатах Америки на острові Гаваї сплеск активності вулкана Кілауеа знищив 21 будинок. У департаменті місцевої пожежної служби заявили, що будівлі знищила лава з вулкана.

Про це стало відомо завдяки повідомленням авторитетного видання Associated Press.

Лава знищила кілька будинків на Гаваях. Через активність вулкана Кілауеа за останні кілька днів на Великому острові було зареєстровано кілька сотень підземних поштовхів магнітудою від двох до п'яти.

Популярні новини зараз
Українців попередили про "важкі" платіжки за світло Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись
Показати ще

Нагадаємо, раніше на Гаваях прокинувся вулкан, що викидає гори попелу і диму. Місцевих жителів попередили про небезпеку, багато людей покидають свої домівки і відправляються в безпечне місце. За інформацією журналістів, причиною пробудження вулкана стали сотні землетрусів на Гаваях, які потрясли східну частину Великого острова.

Всього покинути зону стихійного лиха повинно понад 10 тисяч осіб. Їм допомагають підрозділи американської нацгвардії.

Незадовго до цього Геологічна служба США зафіксувала кілька підземних поштовхів магнітудою до 5,0 в районі вулкана. Кілауеа вважається одним з найбільш активних діючих вулканів у світі.

Як повідомляв портал "Знай.uа" на льоду в Арктиці, зокрема, в Гренландії, з'являються дірки, але вчені не можуть зрозуміти, що їх викликає. Фотографія, на якій видно дивні діри в кризі, зроблені фотографом і вченим Джоном Соннтагом в рамках місії NASA «IceBridge». Поки немає точних даних про причини виникнення цих провалів — можливо, вони з'являються через танення льоду, яке відбувається завдяки підвищенню температури морської води. Ще одна потенційна причина їх виникнення – тюлені або кити, які полюють під льодом і роблять повітряні отвори.

Місія «IceBridge» спрямована на створення повної візуальної картинки Північного та Південного полюсів з використанням найкращої фото - і відеотехніки. При цьому поки фотографії, зроблені в рамках програми «IceBridge», створюють більше питань, ніж дають відповідей.