Схоже, плани президента РФ Володимира Путіна, чергова інавгурація якого відбулася 7 травня, залишаються загадкою і для його близького оточення

Про це повідомляє Politeka.

Так, на питання про те, чи зазнає зміни адміністрація Кремля, відповіді не знають і в самому Кремлі.

РосЗМІ задали відповідне питання заступник голови адміністрації Кремля Сергію Кирієнку.

Його запитали, наскільки серйозними будуть зміни в адміністрації президента після вступу глави держави Володимира Путіна на посаду знову.

І відповідь Кирієнко, м’яко кажучи, здивувала.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою
Показати ще

"Я не знаю", – сказав він журналістам, відповідаючи на питання.

7 травня в Кремлі відбулася офіційна церемонія інавгурації Путіна, який обирався на пост глави держави в четвертий раз. Путін приніс присягу, виступив з промовою і прийняв парад президентського полку.

Переобраний на новий термін президентом Росії Володимир Путін у понеділок в черговий раз вступив на посаду глави держави. В цей же день уряд і адміністрація президента пішли у відставку.

Варто відзначити, що раніше у мережі з'явилась інформація про відставку "російського куратора" Донбасу Владислава Суркова. Разом з тим офіційного підтвердження цієї інформації поки що немає, але російські медіа активно обговорюють можливість заміни Суркова іншим чиновником.

Проте варто відзначитити, що ця заміна не змінить саму суть конфлікту, але може датися взнаки на розвитку ситуації на окупованих територіях.

Владислав Сурков з першого дня окупації Криму і Донбасу був ключовою фігурою в здійсненні самої спецоперації і підборі кадрів для забезпечення життєдіяльності окупованих територій. З поінформованих джерел відомо, що ще під час Майдану він бував не лише в Києві, а й у Криму, проводив зустрічі з кримськими чиновниками і відбирав майбутніх маріонеткових керівників півострова. У той же час співробітники Суркова у Харкові готували відділення східних областей України.

Саме він проводив головні переговори про можливі шляхи вирішення конфлікту – не з європейцями, а з американцями. Всього кілька тижнів тому один із його найближчих радників говорив про заморожування цих переговорів і перехід до нового етапу "державного будівництва" на Донбасі. І от за все це вже скоро може відповідати інший чиновник. Зрозуміло, що рішення буде ухвалювати не він. Однак саме він буде розповідати про ситуацію в регіоні президенту Володимиру Путіну. І путінські рішення можуть залежати від його інформації і рекомендацій.

Три варіанти розвитку подій

Насправді, сьогодні у Росії є три варіанти розвитку ситуації на Донбасі. Перший, найпростіший – зберігати статус-кво, вести вічні безглузді консультації, сприяти дестабілізації в Україні за допомогою підтримування тліючого конфлікту. Але це – продовження санкцій, відсутність перспектив взаєморозуміння зі США, неможливість повернення до рівноправних відносин із Заходом. Другий варіант – відмова від військових дій, проведення виборів у "народних республіках", перетворення їх на повноцінні "квазі-держави" – те, що збирався робити Сурков.

З одного боку, саме припинення війни вже відкриває перспективи для встановлення нової атмосфери у спілкуванні із Заходом, але з іншого – санкції нікуди не подінуться, а Україну після такої заморозки конфлікту дестабілізувати за допомогою Донбасу вже не вдасться, для більшості її жителів Донбас стане такою ж відрізаною на незрозумілий час скибкою, як Крим.

Ну і третій шлях – піти з Донбасу, шукати можливості збереження обличчя. Якраз це рішення – в російських інтересах. Тому що відновлюються відносини із Заходом, скасовується більша частина санкцій (принаймні, європейських), а Україна дестабілізується максимально, в її складі з’являється зруйнована територія із дезорієнтованим населенням. Але піти на такий крок – означає проявити «слабкість». Цього Путін дозволити собі не може. З Донбасу він не піде. Як і з Криму, Абхазії, Південної Осетії, Придністров’я.

"Новий" президент: у Кремлі відбулась четверта інавгурація Путіна

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що ВВС США припинили зухвалу провокацію путінських "пташок".