Російські вибори на території анексованого Криму не визнала Японія: посольство країни офіційно виступило на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а подібне голосування повністю суперечить цим принципам.

"Японія не визнає незаконної анексії Криму Російською Федерацією у березні 2014 року, тому відповідно і не вважає дійсним проведення в Криму так званих президентських виборів Російської Федерації 18 березня 2018 року. Японія підтримує територіальну цілісність та суверенітет України і не визнає спроби зміни статус-кво силовими методами ", - зазначили в дипломатичному відомстві.

Відомо, що вибори президента РФ на півострові відбулися 18 березня, несподіванкою перемога чинного кремлівського лідера Володимира Путіна ні для кого не стала, але точно не потішила глав інших держав. Хіба що Ангела Меркель та Дональд Трамп привітали його із цим, останній, до слова, нарвався на хвилю критики колег через єдиний телефонний дзвінок у Мокву.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

За Путіна, як стверджують російські ЗМІ, проголосували близько мільйона "виборців" – 92%, а явка була однією з найвищих по регіонах. Одним із перших засудив голосування голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він говорив, що кримські татари не повинні взагалі йти на ці вибори.

Згодом його позицію підтримав Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, котрий запевняв: все це незаконно, на дільниці просто примусово зігнали бюджетників, змусивши їх поставити галочку у потрібному місці на бюлетені.

Масовий примус підтвердило і місцеве населення. Так звана окупаційна влада використала повноцінно адміністративний ресурс, аби забезпечити нереально високу явку, кримські татари скаржилися на тиск з боку своїх керівників.

Вони отримали вказівку "згори", тому цілими родинами відправляли всіх на голосування, таку вимогу оскаржити було практично неможливо – нависла загроза звільнення та небезпеки для життя близьких людей. Тому цілком логічно, що вся міжнародна спільнота в один голос заговорила про порушення та масові фальсифікації.

Дивіться: Погрози та медалі: як минули в Криму незаконні вибори президента РФ

Як повідомляв портал "Знай.ua", Верховна Рада підтримала постанову про невизнання Україною виборів президента Росії на території анексованого нею Криму.