В Англії одностатеві пари можуть вибирати, вступати в цивільне партнерство або в шлюб. У то же час, гетеросексуальним парам пропонується лише шлюб.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВерховний суд Великої Британії визнав дискримінацію гетеросексуальних пар. Про це повідомляє ВВС.
Британський закон про громадянське партнерство 2004 року, який застосовується лише до одностатевих пар, суд визнав несумісним з Європейською конвенцією з прав людини та визнав законним право гетеросексуальної пари на цивільне партнерство замість шлюбу.
Верховний суд одноголосно виніс рішення на користь 37-річної Ребекки Штайнфельд і 41-річного Чарльза Кейдани з Лондона.
Суд заявив, що закон про громадянське партнерство несумісний з Європейською конвенцією з прав людини та встановив, що нерівність рівнозначна дискримінації та порушенню права на сімейне життя.
"Ми в захваті. Але в той же час ми відчуваємо себе розчарованими через те, що уряд витратив гроші платників податків на те, що судді назвали кричущою нерівністю", - сказала Ребекка.
Суд не зобов'язує уряд міняти закон, хоча він робить більш імовірним внесення змін, пише агентство.
З березня 2014 року одностатеві пари можуть вибирати, вступати їм в цивільне партнерство чи в шлюб. Це неможливо для гетеросексуальних пар, яким британське законодавство пропонує лише шлюб.
У цивільному партнерстві пара має таке ж юридичне право щодо спадкування, податків, пенсій та іншого, як і в разі укладення шлюбу.
Ребекка Штайнфельд і Чарльз Кейдани, які мають двох спільних дітей, не підтримують інститут шлюбу, оскільки він "розглядає жінок як власність".
Раніше британський суд відхилив клопотання активістки Крісті Елан-Кейн про введення гендерно-нейтральних паспортів.
Як повідомляв портал "Знай.ua", геям стане ще краще жити в Євросоюзі. Одностатеві пари отримали привілей порівняно з положенням гетеросексуальних пар.
Європейський суд постановив необхідність визнання одностатевих шлюбів як причину для отримання посвідчення на проживання одному з подружжя, який не є громадянином Євросоюзу. Постанова стосується всіх країн-членів ЄС.