Зробив це посеред вулиці: чоловіка вперше оштрафували за сексизм

поділитись
У Бельгії чоловіка оштрафували за публічний сексизм

Суд Брюсселя засудив чоловіка за сексистську репліку, сказану на адресу поліцейської в громадському місці. Його оштрафували на 3 000 євро. Про це повідомляє The New York Times.

Бельгієць порушив правила дорожнього руху, а після зауваження почав ображати офицерку.

«Закрий рота, я не розмовляю з жінками, адже офіцер поліції – робота не для жінок», - заявив чоловік працівниці поліції під час арешту.

Поліцейська заарештувала сексиста і подала звинувачення за дискримінацію. Чоловік не прибув до суду на розгляд цієї справи. Але це не завадило суду оштрафувати кривдника на 3 000 євро. Якщо він не сплатить штраф, то сяде на місяць у в'язницю.

Варто зазначити, що закон про неприпустимість сексизму в Бельгії прийняли в 2014 році, але до 2018 року нікого не визнавали винним в його порушенні. Згідно з цим законом, сексизмом визнають слова або дії, що демонструють неповагу, яка ґрунтується на статевій приналежності людини. Порушення закону може призвести до тюремного ув'язнення на строк до одного року і штрафу в розмірі до 10 тисяч євро.

Для довідки відзначимо, що сексизм – це упереджене ставлення до людей чи дискримінація людей за ознакою статі чи гендеру; упередження, негативне ставлення або антипатія по відношенню до людей певної статі; також ідеологія та система соціальних практик, які підтримують патріархат, або пригнічення жінок. І хоча деякі наукові джерела застосовують поняття сексизму і до чоловіків, в цілому в сучасному суспільстві існує консенсус про те, що сексизм зачіпає, в основному, жінок.

Раніше портал "Знай.uа" розповідав, що нейромережа відмовилася бути толерантною. Дослідники з Массачусетського технологічного університету і Стенфорда вивчили три популярні комерційні ІІ-алгоритми розпізнавання осіб і виявили в них ознаки сексизму та расизму. Виявилося, що при аналізі фотографій білих чоловіків алгоритми невірно визначали стать лише у 0,8% випадків, а у разі темношкірих жінок — у 34,7%.

Дивіться відео про сексизм в Україні

Автор матеріалу: 
Галина Струс
Теги: 
сексизм, дискримінація, штраф
Вибір редакції, Суспільство
21.07.2018
За інформацією місцевих ЗМІ, злочинець, який скоїв напад на автобус у Любеку, є вихідцем з Ірану
0
0
21:35 21.07.2018
Підозрювані у справі покинули Великобританії одразу після отруєння
0
0
21:08 21.07.2018
Майбутня зірка хотіла присвятити життя вихованню дітей
0
0
20:05 21.07.2018
Такого жителя найглибших місць океану ви ще точно не бачили
0
0
18:51 21.07.2018
З'явилися нові подробиці про аварії човна в штаті Міссурі
0
0
18:36 21.07.2018