Гігантський айсберг, який підійшов впритул до берегів Гренландії, викликав паніку серед жителів невеликого села. Про це повідомляє The Independent.

Айсберг нависає над будинками невеликого острівного селища Іннаарсуїт на північному заході Гренландії. Місцеві органи влади оголосили надзвичайний стан і наказали людям покинути домівки і рухатися вище по крутому схилу, на якому розташоване село.

Жителі села налякані тим, що айсберг, який припинив дрейфувати і застряг на дні, почне танути і від нього будуть відламуватися брили льоду, створюючи хвилі, здатні затопити їх будинки.

"Тут 180 жителів, і ми дуже занепокоєні і налякані", - сказав Карл Петерсен, голова ради села Іннаарсуїт.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

За його словами, пильно стежать за ситуацією надзвичайні служби Гренландії, неподалік розташований корабель ВМФ Данії. Місцеві жителі сподіваються на сильний вітер, який міг би змістити айсберг, щоб той відійшов далі в море. Минулого літа в результаті затоплення іншого села на північному заході Гренландії загинули чотири людини.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що народження гігантського айсберга показали на відео. Провідні вчені Нью-Йоркського університету показали, як шестикілометровий айсберг відколюється від масивного льодовика Хельхейм у східній Гренландії.

Дослідники відзначають, що ця подія найкраще свідчить про згубні наслідки глобального потепління на всій планеті. Зараз вже відомо, що активна фаза відколу айсберга почалася ще 22 червня в 11:30 за часом Гренландії. Відомо, що вона тривала близько 30 хвилин. Однак після монтажу ролика цю подія скоротили приблизно до 90 секунд.

На опублікованому відео відображено широкий айсберг, який відходить від гігантського льодовика Хельхейм. Однак потім кут зйомки змінюється, і можна помітити, як рухливі і масивні фрагменти льоду стикаються один з одним і переламані йдуть під воду.