США, Франція і Німеччина заявили про готовність фінансувати миротворчу місію ООН на Донбасі, повідомив Юрій Гримчак.

Німеччина розглядає можливість фінансування миротворчої місії на Донбасі. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України Юрій Гримчак в ефірі 5 каналу.

"На сьогоднішній день у нас є заява від США, що вони готові фінансувати цю миротворчу місію. У нас є заява Франції, що вони готові фінансувати, і у нас є заява Німеччини, вони готові розглянути таке фінансування. Тобто найголовніше у нас є - розрахунки і угода про донорів цієї операції", - зазначив він.

Популярні новини зараз
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

За словами Гримчака, фактично потрібно тільки знайти війська, озброєння та інше.

"Сьогодні у нас є десятки країн, які, умовно кажучи, заробляють на миротворчих місіях, саме скеровуючи свої війська. Тому я не думаю, що у нас є проблеми в цьому", - наголосив він.

Заступник міністра також розповів механізм введення миротворців на територію ОРДЛО.

"Рада безпеки приймає рішення. Вони розробляють мандат цієї миротворчої місії. І рішенням генерального секретаря ООН вирушає група експертів, яка на місці повинна визначити склад і засоби, які потрібно використовувати для цієї місії. І коли стає більш-менш зрозуміло, скільки потрібно людей, поліцейських, техніки і всього іншого, починається", - пояснив Гримчак.

Він також зазначив, що, згідно з підрахунками екс-генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена, Україні потрібно 20-25 тисяч військових і п'ять тисяч поліцейських міжнародної місії

Як повідомляв портал "Знай.ua", ООН назвала спосіб, яким можна врятувати Україну. Для ефективної миротворчої місії ООН на Донбасі мають бути присутніми не менше 30 тисяч осіб.

При цьому велика частина з них повинні бути військовими, повідомив екс-посол України в Хорватії Олександр Левченко.