Більше 40 держав заявили про готовність взяти участь у складі миротворчої місії ООН на окупованому терористами Донбасі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповів президент України Петро Порошенко в ефірі телеканалу "Прямий", зазначивши, що півтора роки тому ідея розміщення миротворців на Донбасі здавалася нереалістичною, однак зараз ситуація змінилася на користь України.
" У нас на сьогоднішній день більше чотирьох десятків країн погодилися взяти участь у складі миротворчої операції: починаючи від Канади і моїх переговорів з Джастіном Трюдо, починаючи від представників країн "Великої сімки", і завершуючи, наприклад, країнами Європейського Союзу, які не є членами НАТО – Австрія, Швеція, Фінляндія і багато-багато інших.", - заявив Порошенко.
За словами президента, на сьогодні вже створена атмосфера розуміння того, що миротворці потрібні.
"Ти не можеш, шановний пан Путін або не шановний, пояснити світу, чого ж ти проти. Значить, це на тобі лежить відповідальність щодо щоденного поранення та вбивств українських військових і українських цивільних. На тобі особисто лежить відповідальність щодо розгортання війни та агресії проти нашої держави. І ти дуже легко це можеш зробити – це просто незастосування права вето. Більше від тебе ніхто нічого не потребує... Той, хто проти миротворців, той за війну. І ми не допустимо, щоб українців вбивали", - сказав Порошенко.
Щодо часових термінів того, коли можна очікувати миротворців, президент сказав, що як тільки Росія "прийме позицію всього світу", Україна буде готова винести питання на голосування в Радбез ООН.
"Оціночна місія може приїхати за рішенням генерального секретаря, без рішення Ради безпеки. Але загалом я роблю все можливе для того, щоб ми розгорнули цю місію вже в 2018 році", - зазначив Порошенко.
Основними завданнями миротворців на Донбасі, як зазначив президент, повинні стати роззброєння незаконних збройних формувань, які під керівництвом Росії окупували українські землі.
Також миротворці повинні сприяти проведення місцевих виборів, враховуючи голоси тимчасово переміщених осіб - 1,6 мільйона людей.
Як повідомляв портал "Знай.ua", влада Туреччини підтвердила намір щодо участі у миротворчій місії ООН на тимчасово окупованій території Донбасу.
Такої домовленості було досягнуто за підсумками зустрічі Петра Порошенка з Реджепом Таїпом Ердоганом та міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу у Стамбулі.
Українська влада надала турецькій стороні всю необхідну інформацію щодо стану справ на Сході. При цьому лідери країн обговорили майбутнє анексованого Росією Криму, зокрема - звільнення з російських в’язниць українських політичних в’язнів.