Суперечки про те, чим шкідливо куріння кальяну не вщухають ніколи. Як і куріння сигарет, цю звичку навряд чи можна назвати корисною.

За даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань (Centers for Disease Control and Prevention — CDC) куріння сигарет і кальяну призводять до розвитку одних і тих же захворювань. Крім цього, дослідники заявляють, людина вдихає цигарковий дим в середньому 20 разів, а кальянний — 200 разів.

Тому ризики розвитку захворювань вельми реальні. Безпека пристрої кальяну також багато в чому прикрашена.

Кальян працює за наступним принципом:

Популярні новини зараз

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Дорофєєва вагітна? Надя в одному халаті помчала вночі за оселедцем

Помер відомий ведучий легендарної програми: "Серце..."

Волочкова голяка пірнула в крижану воду, навіть банні віники не витримали ці форми

Показати ще

Тепло, вироблене від горіння вугілля, нагріває тютюнову суміш. Утворюється дим, що проходить через воду, а далі через шланг потрапляє в легені курцеві.

У вдихуваному димі міститься величезна кількість небезпечних елементів, у тому числі монооксид вуглецю (чадний газ). Вода абсолютно ніяк не впливає на очищення диму.

Регулярне куріння кальяну може призвести до розвитку таких симптомів: розвиток серцево-судинних захворювань, порушення функції легенів, передчасне старіння шкіри, підвищений ризик розвитку інфекційних і онкологічних. захворювань

Втім, деякі виробники заявляють, що електронний кальян набагато безпечніше, так як використовує електричний нагрів, а не спалює вугілля.

Вчені з Університету Цинциннаті вирішили перевірити це твердження. Виявилося, що у відібраному зразку дим вбив 80% клітин легенів за 24 год впливу, в той час, як високотоксичний деревний дим вбиває 25% клітин.

Результати експерименту показали, що куріння електронного кальяну ще шкідливіше. Дослідження на цю тему тривають.

Однак найпоширеніший міф свідчить, що звичайного куріння кальяну не викликає залежності. Нікотин, що міститься в кальянних вугіллі відноситься до класу природних нейростимуляторів, який і викликає ефект розслаблення, ейфорії і заспокоєння. Як і у випадку з сигаретами, регулярний прийом нікотину може перерости в фізіологічну залежність, хоча дослідження на цю тему тривають.

Але не слід забувати про психологічної залежності, яка легко формується у зв'язку з особливістю самого ритуалу куріння. І перемогти її часом зазвичай складніше, ніж фізичну.

Нагадаємо, куріння електронних сигарет виявилося набагато небезпечніше, ніж вважалося раніше.

Як повідомляв портал "Знай.uа" міжнародна група вчених з Американського онкологічного товариства провела серію досліджень, щоб з'ясувати, наскільки сильно пасивне куріння шкодить дитячому організму.

Також Знай.uа" писав, що доведено відсутність прямого взаємозв'язку між курінням і відсутністю зайвої ваги.