Шизофренія — серйозне психічне захворювання, в результаті якого порушуються процеси мислення та емоційні реакції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДивно, але психологи не можуть відповісти на питання, як формується ця страшна хвороба, повідомляє сайт "Здоров'я Інфо".
Проте останні дослідження називають ряд причин: генетична схильність, нейробіологічні порушення, умови життя в ранньому дитинстві, психологічні та соціальні взаємодії.
Зазвичай хвороба проявляє себе в період між 15 і 25 роками. В цьому і проблема діагностики. Дуже часто її плутають з підлітковою кризою. Медичні дослідження (МРТ, аналіз крові) шизофренію не виявляють.
Рання діагностика шизофренії дозволяє допомогти хворому на ранніх стадіях перш, ніж почнеться гострий період.
1. Надмірне захоплення надприроднім
Спонтанне і пристрасне захоплення релігією, містикою і езотерикою часом пов'язують з цим психічним захворюванням. І чим сильніше шизофренік переконується в представленій картиною світу, тим бредовее стають його ідеї. Якщо людина заявляє, що невідомі сили намагаються контролювати його за допомогою радіації, магії і навіть харчовими звичками, слід звернутися до лікаря.
2. Байдужість
Шизофреніки часто не відчувають емпатію і перестають проявляти турботу і інтерес до близьким людям. Вони стають агресивними, роздратованими, зляться через будь-яку дрібницю. При цьому залишаються чемними й товариськими з сусідами.
З часом вони кидаються навчання, роботу і хобі. Ходять у брудному одязі. Перестають доглядати за собою.
3. Галюцинації
У 70 % випадків шизофренії з'являються слухові галюцинації. Регулярні голоси в голові призводять до хаотичності мислення і порушують роботу пам'яті. Хворий може стверджувати, що ці голоси йому нав'язали або впровадили з допомогою фантастичної технології.
4. Безсоння
Шизофреніки часто відчувають почуття параної. Вони нікому не вірять і всіх підозрюють. Їм всюди маряться знаки і таємні послання. Навіть люди несправжні. І щоб бути напоготові їм доводиться багато не спати.
5. Дереалізація і деперсоналізація
6. Дивні рухи
Зайва міміка, повільне моргання, загальна дерганность ще одні симптомы шизофренії. Однак важливо розуміти, що цей набір реакцій являє патологію, якщо виник спонтанно і ніяк не пов'язаний з особистістю людини.
Нагадаємо, вживання харчових волокон дозволяє зменшити ймовірність розвитку запальних процесів в організмі.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дослідники вважають, що невеликий перекус перед сном ніяк не відбитися на здоров'я, а часом навіть досить корисний.
Також "Знай.uа" писав, за статистикою, від депресії страждає понад 350 мільйонів людей всіх віків, і дві третини з них — жінки.