Надмірне вживання їжі, багатої на глютен у період вагітності, подвоює ризики наявності діабету 1-го типу у новонароджених.

До такого припущення прийшла група дослідників з Данії, Ісландії та США вивчивши дані 63 500 жінок, пише Daily Mail.

З'ясувалося, що у 10% жінок, які вживали 20 г глютену в день (що еквівалентно 13 скибочкам хліба) у два рази частіше народжувалися діти з діабетом.

Проте абсолютні ризики залишалися невеликими, і лише 0,52 % жінок з найвищим рівнем споживання народили дитину з діабетом 1-го типу

Популярні новини зараз
Ціна на гречку може сильно змінитися вже найближчим часом: міністр агрополітики пояснив, що відбувається Пропагандист Соловйов знову "ущемився" через країни Балтії: після України обіцяє війну Естонії, Латвії та Литві "Привітати" з Днем Незалежності: ворог може вдарити зненацька на головне українське свято з території вусатого диктатора Дружина зірки "Чорне кохання" Бурака Озчівіта Фахріє Евджен пішла з дому після його візиту до путіна: "Дайте нам спокій"
Показати ще

До кінця незрозуміло, чому глютен призводить до розвитку діабету, але вчені висунули гіпотезу, що речовина провокує запалення в метаболічній системі.

Проте дослідники підкреслили, що ця зв'язок до кінця не доведена, тому не варто поспішати змінювати дієту.

Втім, якщо побоювання вчених подтвердяться, то це радикально вплине на ставлення до діабету 1-го типу в медичних колах.

Раніше дослідники вважали, що це захворiвання розвивається в результаті генетичних порушень і отсеявили можливі ендогенні фактори.

"Знаходження зв'язку між вживанням більшої кількості глютену під час вагітності і більш високого ризику розвитку діабету 1-го типу у немовлят виглядає цікаво, але важливо інше. Результати дослідження ще не доводять, що глютен є причиною розвитку захворювання", заявила співробітник з вивчення діабету у Великобританії Люсі Трельфа.

Дослідники підкреслили, що розглядають цілий комплекс факторів: генетику і навколишнє середовище.

Продукти, які містять глютен:

— Пшениця всіх видів;

— Жито;

— Ячмінь у всіх видах;

— Овес;

— Макаронні вироби, паста, хлібці, каші швидкого приготування і цільнозернові продукти.

Нагадаємо, повторый статевий акт протягом ночі збільшує ймовірність завагітніти.

Як повідомляв портал "Знай.uа" забруднення повітря призводить до відкладання шкідливих часток у плаценті вагітних жінок.

Також Знай.uа" писав, що британські дієтологи поставили під сумнів корисність йогуртів.