Ризик виникнення післяпологової депресії збільшується у жінок, які рожають взимку.

До такого висновку прийшли медики з Університету Сан-Хосе після аналізу двох досліджень, за участю 293 жінок, пише Daily Mail.

Жінки, котрi народжують в періоди зниження сонячної активності, на 29 % частіше скаржаться на психічні розлади.

Передбачається, що сонячне світло викликає вироблення гормону серотоніну, який підвищує настрій.

Вчені проаналізували кількість денного світла, яке впливало на вагітних жінок протягом останнього триместру вагітності. Всі учасниці дослідження народжували в перший раз і проживали в Каліфорнії. 

Добровольці також заповнили анкету, в якій їх попросили оцінити частоту симптомів депресії протягом перших трьох місяців батьківства. Симптоми включали безсоння, втрату апетиту і відчуття самотності.

Жінки, які перебувають на заключному етапі вагітності в період з серпня по початок листопада піддаються найбільшому ризику (35 %) виникнення постнатальной депресії.

Дослідники рекомендують відвідувати сеанси фототерапії. Вважається, що це дозволяє компенсувати нестачу сонця в зимові місяці.

"Денне світло необхідний протягом усього періоду вагітності для збільшення рівня вітаміну D і зменшення вироблення мелатоніну", — заявляє доктор Дипика Гойал (Deepika Goyal).

Також вчені наполягають, що щоденні прогулянки в денний час набагато ефективніше, ніж прогулянки по торговим центрам або заняття на біговій доріжки в тренажерному залі.

Дослідження також показало, що безсоння, стрес і погані відносини з партнером також підвищують ризик виникнення постнатальной депресії.

Слід уточнити, вік і дохід матері не вліет на розвиток супутнього стану.

Нагадаємо, нещодавнє дослідження шведських учених показало, що кількість чоловіків, що страждають від лавр батьківства зросла в 10 разів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", британські вчені розробили мініатюрний пристрій, що допоможе діагностувати причини безпліддя.

Також "Знай.uа" писав, як відрізнити чоловічу депресію від звичайної печалі.