У п'ятницю, 19 жовтня в науковому виданні JAMA Network Open дослідники з Стенфорда опублікували наукову статтю про те, як каліфорнійська молодь ставиться до тютюнових виробів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляється в публікації, фахівці з медичної школи Стенфорда з'ясували, що одна електронна сигарета містить стільки ж нікотину, скільки звичайна пачка сигарет.
Педіатр Бонні Халперн-Felscher, один з авторів роботи, був неймовірно здивований і стурбований, що електронні сигарети марки Juul, що займають лідируючі позиції на американському ринку, використовують набагато частіше звичайних сигарет.
Метою дослідження було донести, що девайс все ж містить величезну кількість нікотину і здатний викликати залежність. Вейпінг ненабагато краще, ніж сигарети.
У 2014 році проводився перший етап дослідження, коли підлітків опитували на предмет залежності. Всі шанувальники вейп-культури навідріз відмовлялися приймати, що стали нікотиновими наркоманами.
Однак наступні питання переконали їх у тому, що вони залежні від електронних сигарет точно так само як їх однолітки від звичайного тютюну. Велику небезпеку в собі криє також дим зі смаковими добавками невідомого походження, який негативно впливає на здоров'я і самопочуття людини.
Законодавство ніяк не регулює цю сферу виробництва, тому фірми нічим не обмежені у використанні потенційно небезпечних речовин. Одним із найжахливіших наслідків куріння залишається рак.
Як повідомляв портал "Знай.uа", медики провели перше в такому роді дослідження, спостерігаючи за тим, як змінюється колір емалі на протязі тривалого часу під впливом тютюнового диму і пари.