Антипсихотичні препарати, які сорок років застосовувалися для лікування делiрiю у тяжкохворих пацієнтів, виявилися малоефективними.

Згідно з дослідженнями, опублікованими в журналі New England Journal of Medicine, галоперидол і зипразидон, які відносяться до класу небезпечних ліків, не приносять помітного поліпшення.

Дослідники провели аналіз даних майже 21 000 пацієнтів з 16 медичних центрах США. З 1 183 хворих, підключених до механічної вентиляції легень або перебуваючих у шоці, 566 осіб за випадковою вибіркою отримували внутрішньовенно галоперидол, зипразидон або плацебо (фізіологічний розчин).

Дослідники не виявили суттєвої поправки у пацієнтів при делірії. Більш того, ефект не відрізнявся від застосування плацебо.

Популярні новини зараз

Султан Сулейман з "Величного століття" стане багатодітним батьком, дружина Халіта Ергенча щаслива

Щасливий Пономарьов показав, заради чого подолав 6,5 тисяч кілометрів - "9 років"

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

63-річна мама Дана Балана вразила наречену сюрпризом: "На весіллі"

Показати ще

Так само не було суттєвих відмінностей між учасниками, які отримували антипсихотичні препарати протягом 30 днів та на 90 днів.

"Щодня тисячі пацієнтам прописують непотрібні нейролептики, які небезпечні і позбавлені якої-небудь вигоди при підтримуючій терапії", — заявила старший автор дослідження Е. Уеслі Елі (Wesley Ely), професор в Школі медицини Університету Вандербільд.

Раніше, інше дослідження показало, що близько половини пацієнтів скаржаться на побічні ефекти після відвідування сеансів когнітивно-поведінкової терапії.

Група дослідників розпитала 100 лікарів. Кожен психотерапевт вибрав зі списку своїх пацієнтів, людини, який бував у нього більше 10 разів. Потім лікарі відповіла на опитувальник з 17 пунктів.

За підрахунками психологів, кожен з пацієнтів стикався в 3,7 випадках з "побічними ефектами" від спілкування з терапевтом.

Нагадаємо, американські вчені запропонували використовувати соціальні мережі для діагностики депресії.

Як повідомляв портал "Знай.uа", любителі фастфуду частіше за інших страждають від депресії.

Також "Знай.uа" писав, що медики збираються використовувати кетамін в експериментальному лікування від депресії.