Вчені розробили новий високотехнологічний метод лікування хвороби Паркинсона.

Хірургічну операцію запропонували замінити терапією на основі звукових хвиль, пише Science Daily.

Дослідники з Університету Вірджинії провели серію експериментів, де описали післяопераційні поліпшення рухових симптомів, особливо тремору.

"Фокусована ультразвукова таламотомiя не тільки безпечна в когнітивному та афективному плані, але і продемонструвала значні і стійкі переваги з точки зору загальної якості життя", — заявив нейропсихолог Скотт Сперлінг (Scott Sperling).

Популярні новини зараз
Астролог зробила розклад на червень для України: один з найскладніших місяців війни, люди у відчаї Українці зловили Тіну Кароль в обнімку з Григорієм Ліберманом - нарешті всі побачили його обличчя Дощі заллють Україну, врятувавши від спеки: синоптик Наталка Діденко розповіла, чим потішить погода 27 травня Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво"
Показати ще

Згідно з цим методом, звукові хвилі впливають на несправні мозкові ланцюги, що провокують виникнення тремору.

Експериментальну терапію протестували на 27 пацієнтів з хворобою Паркінсона.

Спершу добровольців розділили на дві групи. Двадцять пройшли процедуру ультразвукової талатомії, а семеро — плацебо-лікування. Слід зазначити, що згодом учасники з контрольної групи всі крім одного за власною згодою пройшли також звукову терапію.

Протягом наступних трьох місяців у пацієнтів спостерігалися значні поліпшення, які тривали близько року.

Дослідники виявили, що настрій і розумові процеси, а також здатність займатися буденними справами більшою мірою впливають на оцінку учасниками їх загального якості життя, ніж ступінь їх тремору.

"Настрій і поведінкові симптоми, такі як депресія, неспокій і апатія, часто надають більший вплив на якість життя, ніж важкий тремор", — заявляє Скотт Сперлінг.

Дослідники відзначили, що їхня наукова робота була обмежена невеликий выборкой і тим фактом, що деякі з учасників експерименту приймали ліки.

Нагадаємо, дослідники з Університету штату Айова в Еймсі провели експеримент на невеликій групі літніх людей і вивчили вплив співів на розвиток хвороби Паркінсона.

Як повідомляв портал "Знай.uа" фізична активність покращує когнітивні функції мозку людини.

Також "Знай.uа" писав про чотири кращих поради по омолодженню мозку.