Гіпнотерапія допоможе в лікуванні синдрому роздратованого кишечнику (СРК).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо такого висновку прийшли фахівці з Утрехтського університету на підставі контрольованого випробування, результати якого опубліковані в журналі
Медики проаналізували дані 354 чоловік у віці від 18 до 65 років з синдромом роздратованого кишечника. Учасників розділили на три групи: перша (150 осіб) відвідувала 45-хвилинні сеанси гіпнотерапії два рази в тиждень протягом півмісяця; друга (150) — групові сеанси; третя — освітні семінари про СРК.
Під час сеансів гіпнотерапевти застосовували методи позитивної візуалізації. Вони також надали учасникам компакт-диски, які дозволили їм практикувати методи гіпнозу самостійно протягом 15-20 хвилин на щоденній основі.
Дослідники попросили учасників заповнити анкети, які містили наступні питання: опис симптом СРК, якість життя, витрати на охорону здоров'я і як часто їм доводилося пропускати роботу з-за стану.
"Ми не знаємо точно, як працює гіпнотерапія, але можливо вона змінює менталітет пацієнтів і механізми внутрішнього подолання, що дозволяють підвищити контроль над вегетативними процесами організму", — заявила провідна авторка дослідження Карла Флік (Carla Flik).
Як повідомляв портал "Знай.uа" любителі фастфуду частіше за інших страждають від депресії.
Також "Знай.uа" писав, що медики збираються використовувати кетамін в експериментальному лікуванні депресії.