Лише одне тренування підсилює роботу нейронів, які прискорюють метаболізм і обмін глюкози в організмі.

Нове дослідження Південно-західного медичного центру Техаського університету, проведене на мишах, показало, що обмін речовин залишається прискореним протягом двох днів навіть після короткого тренування, повідомляє Medical Xpress.

Дослідження пропонує нове розуміння потенційної ролі мозку для фітнесу і може послужити для розробки терапії, яка поліпшує обмін речовин.

"Ми вважаємо, що ефект від короткочасних тренувань і фізичних вправ затримується на кілька днів і може вплинути на рівень глюкози", — заявив доктор Кевін Вільямс (Kevin Williams).

Популярні новини зараз

Українським пенсіонерам назвали нові суми надбавок на 2022 рік: не менше 3 тисяч гривень

Циклон імені Фаїни Раневської обрушиться на Україну, мороз скакне до -5-7 градусів: синоптик Діденко поділилася прогнозом

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Показати ще

У рамках експерименту медики виміряли вплив короткострокових і довгострокових тренувань на два типи нейронів, що входять в мозковий ланцюг меланокортина, який зустрічається як у людини, так і у мишей.

Один з типів нейронів (POMC) пов'язаний зі зниженням апетиту та рівня глюкози в крові і підвищеним спалюванням енергії; інший тип (NPY/AgRP) підвищує апетит і знижує метаболізм. Дослідження показало, що вправи підвищують активність нейронів POMC і блокують роботу нейронів NPY/AgRP на термін до двох днів. Чим більше тренувань, тим довше триває ефект.

Отримані результати дозволяють поліпшити обмін глюкози у пацієнтів з цукровим діабетом.

Також вчені виявили, що разове тренування (яке складається з трьох 20-хвилинних забігів в колесі) привела до зниження апетиту, який тривав до шести годин.

Довгостроковий вплив фізичних вправ було виявлено в нейронах POMC, які покращують обмін глюкози.

Лабораторія доктора Вільямса готує друге дослідження для визначення механізмів, за допомогою яких вправи викликають зміни в нейронах меланокортина.

Нагадаємо, раніше експерти в області охорони здоров'я заявили, що регулярні заняття c гантелями і гирями зміцнюють здоров'я людей літньому віці.

Як повідомляв портал "Знай.uа", фізична активність покращує когнітивні функції мозку людини.

Також "Знай.uа" писав, дослідники з Лейпцігського університету в Німеччині визначили типи фізичних вправ, які уповільнюють процеси біологічного старіння.