Мікробіологи тестують новий метод лікування малярії безпосередньо в печінки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКоманда вчених з Університету Екс-Марсель детально вивчила будову сотні тисяч комарів, щоб створити ефективний засіб проти паразитів плазмодії, повідомляє журнал
Через шість років досліджень вчені визначили 631 молекулу, які стимулюють організм виробляти антитіла для боротьби з паразитами плазмодії, що провокують малярію.
Тепер дослідники мають намір протестувати ефективність сполук у боротьбі з тропічної інфекцією.
Малярія передається через укус самки комара, паразити плазмодії потрапляє в кровотік, а потім осідають в печінці і починає розмножуватися. Виникає жар, головний і м'язовий біль, потім холодний піт і тремор. Якщо не лікувати небезпечний стан, то це призведе до анемії, поневоленому диханню і навіть до смерті.
Слід зазначити, що в минулому місяці Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що глобальні спроби здолати малярію закінчилися фіаско: за 2017 рік було зареєстровано 219 мільйонів випадків інфікування небезпечним захворюванням. Це на два мільйони більше, ніж у минулому році.
Незважаючи на мільярди витрачених доларів, медична спільнота поки що так і не знайшла реального ефективного засобу лікування малярії.
Нагадаємо, білок, що зв'язує інсулін-подібний фактор росту плодових мух, дозволить зменшити чисельність шкідливих комарів, які переносять малярію і жовту лихоманку.
Як повідомляв портал "Знай.uа" глобальне потепління може призвести до повторної епідемії бубонної чуми, яка знищила десятки мільйонів людей в Середні століття.
Також "Знай.uа" писав, що вчені створили нову єдину вакцину від сибірської виразки і легеневої чуми.