Багато хто з нас рано чи пізно стикаються зі складними дилемами, рішення яких відображається в майбутньому.

Рішучість — вміння, яке часто приписують лідерам, але воно також є однією з основних виконавчих функцій мозку, необхідних для того, щоб ми могли існувати в повсякденній реальності, повідомляє Daily Mail.

Дослідники з Мельбурнського університету ретельно вивчили активність мозку і руху очей людей, коли вони намагалися вибрати між двома однаково привабливими закусками. Нейропсихологи намагалися з'ясувати, що відбувається в нашому мозку, коли ми знаходимося на роздоріжжі.

Вчені виявили, що моменти нерішучості супроводжуються шквалом психічної активності, і головне — сам вибір може змінити наші переваги.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

У рамках експерименту дослідники надали на вибір 22 добровольцям набір різних закусок.

Зіткнувшись з двома однаково привабливими для нас речами (шоколад або печиво) ми відчуваємо "когнітивний дисонанс".

По суті, це означає, що наш мозок очікує від нас негайного переваги однієї з двох речей, а коли цього не відбувається, виникає відчуття збою.

Медики виявили, сам факт зіткнення з рішенням, коли у вас немає чіткої переваги, змушує вас сформувати нову перевагу.

Вчені спостерігали за цим процесом у два етапи в трьох областях головного мозку: у лівої префронтальної кори і передклинної ділянці півкуль головного мозку.

Специфічна частина префронтальної кори відповідає за вищі виконавчі функції, в тому числі запобігаючи нас від неадекватного реагування на стимули.

Передклинна ділянка півкуль головного мозку допомагає нам інтегрувати нову інформацію в наше розуміння навколишнього світу.

З допомогою МРТ учені спостерігали за активністю цих ділянок мозку, відстежуючи руху очей піддослідних, щоб побачити, на яку опцію вони звернули найбільшу увагу і наскільки їх погляд затримався на кожну з них.

Група використовувала ці дані, щоб встановити, які предмети люди не мали безпосереднього переваги.

Але ключовим відкриттям стало те, що, дивлячись на ці "важкі" рішення, суб'єкти почали формулювати нові думки про кожної закуски.

Це означає, що рішаючи дилеми, ви можете змінити свої уподобання, незважаючи на те, що дізналися щось нове про варіанти вибору

Нагадаємо, учені з Колумбійського університету виявили область мозку, яка допомагає тваринам ідентифікувати супротивників і соратників.

Як повідомляв портал "Знай.uа" медики виявили закономірність між віддаленою роботою та розвитком безсоння.

Також "Знай.uа" писав, як взаємопов'язані депресія і ожиріння.