Стетоскопы можуть представляти небепеку для здоров'я пацієнтів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо такого висновку прийшли дослідники після того, як вивчили 40 інструментів, якими користуються лікарі з відділення інтенсивної терапії у медичному центрі при навчальному закладі, повідомляє
За словами дослідників, медичні працівники повинні більш відповідально підходити до стерилізації інструментів. Особливо це стосується стетоскопов, які лікарі зазвичай носять з собою, на шиї або в кишенях.
Обстеження 40 інструментів показало шокуючі результати. Майже кожен з них населяли стафілококові бактерії, половина з яких належали до особливо небезпечних штамів. Вчені також виявили невеликі популяції псевдомонов і ацинетобактерий.
У рамках дослідження команда також протестувала ефективність різних методів дезінфекції та стерилізації інструментів.
За словами вчених, кожен спеціаліст використовує свої методи для стерилізації стетоскопов: перокис водню, спиртові або антибактеріальні засоби гігієни. Всі ці методики допомагають позбутися більшої кількості бактерій, але деякі мікроорганізми все одно залишаються.
Лише 10 % стетоскопов, очищених цими методами були чистими. Тому дослідники пропонують використовувати одноразові стетоскопы.
Зазвичай медичні установи рясніють стафілококами, псевдомонами, клострідіями, ентерококами, стенотрофомонами і бактеріями Burkholderia.
Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) закликають лікарів ретельно дезінфікувати себе і свої інструменти.
Нагадаємо, бактерії, які живуть на нашій шкірі, стають все стійкіше до сучасних антибіотиків.
Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені створили нову єдину вакцину від сибірської виразки і легеневої чуми.
Також "Знай.uа" писав, що команда з Медичної школи Західного резервного університету Кейза відкрила новий спосіб лікування сепсису.