Стетоскопы можуть представляти небепеку для здоров'я пацієнтів.

До такого висновку прийшли дослідники після того, як вивчили 40 інструментів, якими користуються лікарі з відділення інтенсивної терапії у медичному центрі при навчальному закладі, повідомляє Daily Mail.

Більшість з них виявилися заражені золотистим стафілококом, який може спровокувати широкий спектр захворювань: пневмонія, менінгіт, сепсис і не тільки.

За словами дослідників, медичні працівники повинні більш відповідально підходити до стерилізації інструментів. Особливо це стосується стетоскопов, які лікарі зазвичай носять з собою, на шиї або в кишенях.

Популярні новини зараз

Каменських оголила груди і стегна у відвертому боді: "Гаряче, смачно і неймовірно красиво"

На журналістку Соколову в Одесі напав таксист: "Що, фашисти, тепер буде реванш!"

Головне за ніч: таємне засідання Зеленського, результати виборів у Раду та провал людей Порошенка

Раптово помер зірка радянської комедії "Спортлото-82": "Відійшов услід за мамою…"

Показати ще

Обстеження 40 інструментів показало шокуючі результати. Майже кожен з них населяли стафілококові бактерії, половина з яких належали до особливо небезпечних штамів. Вчені також виявили невеликі популяції псевдомонов і ацинетобактерий.

У рамках дослідження команда також протестувала ефективність різних методів дезінфекції та стерилізації інструментів.

За словами вчених, кожен спеціаліст використовує свої методи для стерилізації стетоскопов: перокис водню, спиртові або антибактеріальні засоби гігієни. Всі ці методики допомагають позбутися більшої кількості бактерій, але деякі мікроорганізми все одно залишаються.

Лише 10 % стетоскопов, очищених цими методами були чистими. Тому дослідники пропонують використовувати одноразові стетоскопы. 

Зазвичай медичні установи рясніють стафілококами, псевдомонами, клострідіями, ентерококами, стенотрофомонами і бактеріями Burkholderia.

Кожна з них може атакувати відкриті або закриті рани, прооперовані ділянки тіла або просто ослаблену імунну систему людей, які лікують інші захворювання.

Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) закликають лікарів ретельно дезінфікувати себе і свої інструменти.

Нагадаємо, бактерії, які живуть на нашій шкірі, стають все стійкіше до сучасних антибіотиків.

Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені створили нову єдину вакцину від сибірської виразки і легеневої чуми.

Також "Знай.uа" писав, що команда з Медичної школи Західного резервного університету Кейза відкрила новий спосіб лікування сепсису.