Активний інгредієнт, що міститься в краплях для очей, виявився ефективним засобом лікування однієї з різновидів лейкемії.

Вчені з Кембріджського і Ноттінгемського університету встановили, що це з'єднання, якщо націлене на основний ген раку, може вбивати злоякісні клітини, не ушкоджуючи здорові, повідомляє Medical Xpress.

Гострий мієлоїдний лейкоз (ГМЛ) вражає людей різного віку. Його лікування вимагає курсу інтенсивної хіміотерапії та тривалого перебування в лікарні. Рак розвивається в клітинах кісткового мозку, витісняючи здорові клітини, що, у свою чергу, призводить до небезпечних для життя інфекцій і кровотеч.

У попередньому дослідженні ці ж вчені розробили підхід, заснований на технології редагування генів CRISPR, який допомог виявити понад 400 генів в якості можливих терапевтичних мішеней для різних підтипів ОМЛ. Один з генів SRPK1 виявився важливою ланкою в розвитку раку.

Популярні новини зараз

Носити чи не носити? Відомий адвокат розповів, чи потрібна маска після вакцинації

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Юрій Ткач усамітнився в лісі з двома жінками і відразу пошкодував: надкусила його грибочки

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Показати ще

Тепер команда вчених вирішила з'ясувати, як інгібування SRPK1 дозволити скоротити чисельність клітин ОМЛ.

Спершу генетики внесли зміни до ген SRPK1 а потім впливали на нього сполуками SPHINX31, яке використовувалося для розробки лікування захворювань сітківки.

Група дослідників виявила, що це з'єднання уповільнює зростання популяції ракових клітин, але не перешкоджає зростанню нормальних стовбурових клітин крові.

Потім учені пересадили клітини людини у мишей з ослабленим імунітетом і лікували їх тим же очним препаратом. Дивно, але ріст клітин ОМЛ помітно сповільнився, і у мишей не спостерігалося помітних побічних ефектів.

Медики вважають, що розроблена ними комплексна терапія може зарекомендовати себе в якості нового методу лікування лейкемії.

Нагадаємо, вчені з Університету Глазго виявили нову методику комбінованого лікування хронічного лімфоцитарного лейкозу.

Як повідомляв портал "Знай.uа" масштабний огляд 39 досліджень показав, що люди, які живуть в сільській місцевості, рідше виліковуються раку.

Також "Знай.uа" писав, що новий аналіз крові дозволить діагностувати рак всього за десять хвилин.