Медики запропонували використовувати риб'ячу шкіру в якості засобу лікування опіків

За словами невролога з Федерального університету Сеари у Бразилії Феліпе Роча (Felipe Rocha), це відносно дешевий і безболісний метод загоєння, повідомляє Daily Mail.

Слід зазначити, що шкіра тілапії все частіше використовується при опіках, оскільки містить колаген, який схожий на білок, що зустрічається в людській шкірі. Вважається, що він прискорює загоєння, взаємодіючи з імунною системою.

Понад 300 пацієнтів по всьому світу вже пройшли незвичайну терапію. І хоча багато добровольці неохоче обгортають риб'ячу шкіру навколо опіків, все більше дітей погоджуються на такий вид "перев'язки". 

Перед використанням шкіру тілапії стерилізують за допомогою променевої терапії, щоб знищити всі віруси. Потім зразок поміщають у холодильник, де може зберігатися близько двох років. Шкіру можна в деякий момент використовувати в якості пов'язки для опіку.

Через тиждень пов'язку знімають. Ще один плюс в тому, що риб'яча шкіра не вимагає постійної перев'язки. Шкіра тілапії виявилася набагато стійкіше, ніж свиняча шкіра.

Згідно з деякими даними, в результаті носіння пов'язки з тілапії рани заживають швидше. Крім того, багато пацієнтів стверджують, що риб'яча шкіра також знизила больові відчуття від процесу загоєння.

Цей метод терапії вперше прийшов в голову бразильському косметичному хірургу Марсело Борхесу (Marcelo Borges) після того, як він прочитав про використання шкіри тілапії для виготовлення сумок, ременів і взуття.

Незвичайний підхід також раніше використовувався у відновній хірургії піхви, а також застосовувався для лікування тварин, які постраждали внаслідок пожеж.

Нагадаємо, швейцарські вчені розробили гель, який допомагає вилікувати травми хрящів і менісків.

Як повідомляв портал "Знай.uа"британські вчені розробили мініатюрний пристрій, що допоможе з'ясувати причини безпліддя.

Також "Знай.uа" писав, що команда вчених запропонувала план по створенню Ноєвого ковчега для мікробіома.