Вчені з Інституту експериментальної медицини імені Макса Планка виявили синаптичний білок, "вимикання" якого знижує симптоми тривожності.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ рамках дослідження миші випробували свою гіпотезу на мишах. Здорові тварини зазвичай досліджують порожню тестову камеру, гризуни з патологічної тривогою ховаються в кутку, повідомляє
"Блокування IgSF9b нормалізує поведінку мишей. Тому цей білок може стати мішенню для фармакологічних підходів по лікуванню тривожних розладів", — пояснює один з дослідниць Ольга Бабаєва.
Тривожні розлади — це тяжкі психічні розлади, при яких люди скаржаться на сильний страх і тривогу або раптові і незрозумілі напади паніки.
Близько 10 % населення страждає тривожними розладами. Сучасні методи лікування можуть допомогти лише частини пацієнтів.
При тривожних розладах спостерігається підвищена нейронна активність в мигдалині, області мозку, яка відіграє ключову роль в обробці емоцій, таких як тривога або страх. Вважається, що надмірна активація мигдалини викликає перебільшене занепокоєння. Багато анксіолітичних препаратів, такі як бензодіазепіни зазвичай нормалізують цю переактивацию, посилюючи функцію гальмівних синапсів.
Бензодіазепіни посилюють цей гальмівний ефект, але, на жаль, вони впливають не тільки на ті гальмівні синапси, які передають тривожні стимули, але і на багато інших. Виникають побічні ефекти: виражена седатівність і порушення концентрації. Тому вчені шукають нові мішені для анксіолітичних препаратів.
Нагадаємо, мініатюрна коробочка, імплантована в груди, допоможе в лікуванні тривожного розлади.
Як повідомляв портал "Знай.uа", класична гра "Тетріс" зменшує тривогу і хвилювання при очікуванні.
Також "Знай.uа" писав, що групова когнитно-поведінкова терапія — кращий вибір лікування тривожних розладів у дітей та підлітків.