Середземноморська кухня підвищує ефективність статинів.

До такого висновку прийшли дослідники з Середземноморського неврологічного інституту після того, як проаналізували показники здоров'я 1180 "сердечників", середній вік яких становить 67 років, повідомляє Daily Mail.

Вчені виявили, що люди, які приймають статини і дотримуються середземноморської дієти, рідше страждають від захворювань серця або пов'язаної з ним смерті.

Як вважають дослідники, таке поєднання знижує субклінічне запалення, яке спонукає людей до більш високого ризику захворювання та смертності.

Популярні новини зараз
Олексій Арестович повідомив що його вигнали з ОП Зеленського, вже знайшов нову роботу: "З мене знущаються" Полонених кадирівців неможливо допитати, причина проста, але неможливо здогадатися Українські судді не дали Польщі жодного балу на Євробаченні, Саба Мусіна пропонує звільнити Федишин і компанію Автор "Квартал 95" Валерій Жидков зізнався у власному безсиллі: довелося проміняти квартиру на вагон під землею
Показати ще

"Якщо наші дані підтвердяться, то з'являться нові терапевтичні можливості для тих, хто вже переніс серцево-судинні захворювання", — затверджує директор департаменту епідеміології і профілактики Джованні де Гаетано (Giovanni de Gaetano)

І хоча вчені довели, що статини знижують ризик серцевих захворювань, препарати викликають суперечки серед медичної спільноти з-за їх потенційних побічних ефектів, які включають висип, м'язовий біль і блювання.

Багато лікарі стурбовані "надмірної медикализацией" людей середнього віку, в результаті якої лікарі прописують статини "на всяк випадок", якщо у пацієнтів в більш пізньому віці виникнуть проблеми з серцем.

Проте багато хто згоден з тим, що для пацієнтів високого ризику, наприклад, що перенесли серцевий напад, статини знижують ризик повторного інциденту, який може призвести до смерті.

Середземноморська дієта складається з великої кількості овочів, оливкової олії і жирної риби.

Нагадаємо, вчені з Університету Іллінойсу в черговий раз довели користь середземноморської системи живлення.

Як повідомляв портал "Знай.uа" дієта з високим вмістом овочів і оливкової олії знижує ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань на 25 %.

Також "Знай.uа" писав, що середземноморська дієта володіє лікувальними властивостями і можуть служити в якості профілактики онкологічних захворювань.