Стендфордський психологи вважають, що знайшли спосіб передбачати виникнення рецидивів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДослідження, опубліковане 28 грудня в
Під час кожного сканування учасники дослідження розглядали серію зображень з продуктами харчування,
канцелярським приладдям, наркотиками і приладдям для вживання психоактивних речовин.
Після того як учасники пройшли курс лікування, група провела інтерв'ю через певні строки. У деяких випадках добровольці складали тести на наркотики.
Основна відмінність даного дослідження від попередніх підходів полягала в тому, що зображення були представлені випадковим чином, щоб учасники не привчалися до того чи іншого виду зображення.
Крім того, кожному знімку передувала підказка, яка вказує на те, який тип знімка повинен з'явитися, вибір, покликаний підвищити передчуття майбутніх подій.
У порівнянні зі здоровими людьми мозок пацієнтів, які проходять реабілітацію, в більшій мірі реагував на образи наркотиків, особливо у ряді областей мозку, відомих як мезолимбическая система — система обробки винагород мозку.
Більше того, активність в одній з частин системи винагороди — прилеглому ядрі або центру задоволення— була тісно пов'язана з рецидивом.
Команда змогла правильно ідентифікувати 77 % пацієнтів, які рецидивували через три місяці.
Вчені підкреслюють, що результати є попередніми, проте, якщо вони доведуть ефективність в інших групах, то це допоможе лікарям передбачати ймовірність рецидиву.
Як повідомляв портал "Знай.uа", відмова від фаст-фуду викликає абстинентний синдром, схожий на той, що виникає після припинення прийому наркотиків.
Також "Знай.uа" писав, що всього чотири зміни в генах можуть збільшити ризик виникнення суїцидальних нахилів у людей.