Зима настільки непривітний сезон, що сон у всіх сенсах найбільш підходяще заняття у цей холодну пору року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКороткі сірі дні і довгі морозні ночі прямо-таки привертають до того, щоб сховатися під ковдрою в теплі і заснути до перших пролісків, однак ці ж фактори можуть і перешкодити здоровому сну, пише Health.
1. Частіше бувайте на вулиці вранці та вдень
Нестача денного світла взимку шкодить сну людини, особливо в північних широтах. Справа в тому, що слабке сонячне світло негативно відбивається на вироблення мелатоніну — гормону сну. З-за цього днем ми відчуваємо себе млявим і втомленим, а вночі не можемо заснути.
Лікарі рекомендують частіше бувати на вулиці вранці і вдень; якщо це неможливо, постарайтеся хоча б сидіти біля вікна протягом перших декількох годин денного світла.
2. Займайтеся спортом
Щоденні тренування тривалістю близько півгодини дозволять вам витратити більше енергії протягом дня і легше заснути ночами.
3. Не переїдайте
І так як більшість ситних свят припадає на зимовий період, то переїдання не уникнути, а це погано.
Переїдання (і пов'язане з ним збільшення ваги) не дуже добре впливає на якость сну у довгостроковій перспективі. Прийом їжі перед сном може також призвести до печії, дискомфорт у шлунку та іншим проблемам, які можуть порушити сон.
4. Прийміть профілактичні заходи проти застуди та грипу
Ніщо так не заважає хорошому сну, як забитий ніс або кашель.
Зробіть щеплення від грипу, регулярно мийте руки, а якщо ви захворіли, намагайтеся не поширювати бактерії серед друзів і членів сім'ї.
Деякі сиропи від кашлю містять стимулятори, які не дадуть вам заснути. Тому не забудьте проконсультуватися у лікаря.
5. Уникайте алкоголю перед сном
Це правило працює в будь-який час року, але в зимові свята воно особливо актуально. Навіть невелика порція алкоголю може зашкодити вашому сну.
6. Управляйте стресом.
Багато свят, а потім і труднощі, пов'язані з поверненням до роботи можуть супроводжуватися стресом. Зима також може посилювати почуття депресії у людей з сезонними афективними розладами.
Нагадаємо, дослідники з Нідерландського інституту неврології класифікували п'ять типів безсоння.
Як повідомляв портал "Знай.uа", безсоння не призводить до передчасної смерті, як вважалося раніше, і ось чому.
Також "Знай.uа" писав, що ранні пробудження оздоровлюють і роблять людей щасливішими.