Відмінності в чисельності деяких бактерій, що живуть на язику, дозволяють діагностувати ранню стадію раку підшлункової залози.

Дослідники постійно шукають біологічні зміни, здатні точно продемонструвати ранні ознаки панкреатиту, які можуть бути перетворені в нові скринінгові тести, пише Journal of Oral Microbiology.

Попередні дослідження виявили значні порушення в роботі бактерій в зразках слини, кишечника і фекалій, відібраних у хворих на рак підшлункової залози порівняно зі здоровими людьми.

Симптоми панкреатиту

У новому дослідженні команда дослідників відібрала групу з 30 пацієнтів з ранньою стадією захворювання і аналогічну групу з 25 здорових людей. Всі учасники були у віці від 45 до 65 років, які не страждали від інших захворювань або проблем зі здоров'ям порожнини рота і не приймали ніяких антибіотиків або інших ліків протягом трьох місяців, що передували дослідженню.

Популярні новини зараз

Григорій Чапкіс підрахував статки молодшої на 50 років дружини: "Багатша за мене!"

Вербна неділя з 19 квітня по 2 травня: чого категорично не можна робити перед Великоднем

Кароль "зганьбилася" на "Голос країни" і викликала гнів фанатів: "Тіна - розчарування дня"

Розійшлися? Ксенія Мішина видалила Олександра Еллерта зі свого Instagram

Показати ще

Група використовувала складні технології секвенування генів для вивчення микробіомного різноманіття зразків поверхні язика. Біологи встановили, що мікробіота язику у хворих на рак підшлункової залози відрізняється.

Зокрема, мова йде про чотири типі бактерій: низький вміст гемофілу і порфіромонів і високий вміст лептотрихії і фузобактерій.

Порівняння підшлункової залози

"Якщо зв'язок між бактеріями і раком підшлункової залози буде підтверджен в більш великих дослідженнях, це призведе до розробки нових засобів ранньої діагностики і профілактики цього захворювання на основі микробіомів", — сказав автор дослідження Ланьцзянь Лі (Lanjuan Li).

Вчені вважають, що їх відкриття послужить основою для розробки нових стратегій лікування з використанням антибіотиків або імунотерапії, або, можливо, навіть пробіотиків, які можуть допомогти запобігти рак підшлункової залози у пацієнтів високого ризику в майбутньому.

Дієта в ранній період загострення панкреатиту

Нагадаємо, американські біоінженери розробили гаджет, який знижує біль, що виникає в результаті хронічного панкреатиту.

Як повідомляв портал "Знай.uа", медики виявили закономірність між віддаленою роботою та розвитком безсоння.

Також "Знай.uа" писав, як електростимуляція певної області мозку допомагає в лікуванні депресії.