У МОЗ назвали кількість українців, які можуть захворіти на грип у сезон 2019-2020 рр. - 6,7 мільйона осіб. Україну атакуватимуть аж чотири штами
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВсесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що очікується спалах трьох основних штамів грипу та одного додаткового: H1N1; H3N2; Colorado; B/Phuket. Набагато нижча ймовірність захворіти у тих, що робили щеплення у минулому році. Український лікар, керівник мережі клінік Your Baby-Your Family Андрій Волянський дав відповіді на найпоширеніші питання українці, повідомляє
Медик зазначив, що раз у кілька років в Україні трапляється сезон з вищою захворюваністю і навіть летальними випадками так було у 2009-2011 та 2015-2016 роках. Крім того, Волянський зазначив, що Україна більш схильна до пандемій, оскільки має великий відсоток нещеплених громадян. Лікар наголосив, що грип може повестись непередбачуваним чином і сезон в результаті може бути важким.
"Україна — найбільш постраждала від пандемії у світі країна. Це поєднується з абсолютною нещепленістю нашого населення проти грипу? Думаю, так. У Росії і США прищеплюється близько 40% населення, а в ЄС — близько 30%, в Україні 0,5%", - наводить сумні цифри лікар.
Симптоми. Спеціалісти ВООЗ зазначають, що грип супроводжується температурою тіла до 39 градусів. Часто хворий відчуває інтоксикацію: нудота, блювота, головний біль, зниження апетиту, загальна втома, запаморочення, ломота в тілі, можлива діарея. Першими симптомами є закладеність носа, біль у горлі, можливий кон'юнктивіт.
Лікування. В першу чергу необхідно звернутися до свого лікаря в поліклініку і в жодному разі не займатися самолікуванням. Особливу увагу медики звертають на лікування антибіотиками, використання яких в більшості випадків є неоправданим і навіть може зашкодити. Часто для лікування грипу можна обійтися противірусними, які призначає лікар. При перших симптомах рекомендовано скоротити контакт із близькими, особливо з дітьми. При грипі потрібно дотримуватися постільного режиму, часто міняти постільну білизну та робити вологе прибирання. Хворому рекомендовано вживати багато рідини, наприклад, чаю з лимоном, малиною або смородиною — тут підійде будь-яке варення.
Після консультації лікаря можна додати додаткові ліки: жарознижувальні або протиалергічні. Неправильне лікування грипу може спричинити до жахливих ускладнень. Дозволяється самостійно застосовувати хіба що спреї від закладеності носа і морська сіль для його промивання, а також полоскання горла.
Профілактика. Найдієвішим способом профілактики грипу є щеплення. Проте варто приєднати й додаткові методи — ретельну особисту гігієну. ГРВІ та грип найчастіше передаються повітряно-крапельним шляхом, тому у місцях скупчення людей можна використовувати маску одноразового використання. Після відвідування громадських місць потрібно мити руки, а також застосовувати антибактеріальний гель.
Корисним буде приймання вітамінів, як аптечних, так і домашніх: часник, перетертий лимон, журавлину або іншу ягоду, багату вітаміном С. Крім того, є дуже важливим уникати переохолодження. Особливо критично, щоб взуття не пропускала вологу.
Нагадаємо, раніше
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що