Міжнародна команда, яка складається з вчених різних країн світу, вперше повністю розшифрувала генетичну інформацію 38 видів ракових клітин, склавши вичерпний каталог мутацій ДНК, які призводять до розвитку онкологічних захворювань.

Дослідження "Аналіз повного геному всіх видів раку" (PCAWG), яке є безпрецедентним за своїм масштабом,  тривало понад 10 років. У роботі взяли участь близько 1300 генетиків з 37 країн світу. Результати дослідження опублікували 6 лютого відразу у двох десятках наукових журналів.

За словами вчених, причини виникнення раку можна порівняти з пазлом, що складається зі 100 тисяч шматочків. Досі ми намагалися зібрати загальну картину, маючи на руках лише кожен сотий фрагмент, і лише тепер можемо поглянути на неї загалом.

ілюстративне фото Physics World

"За допомогою зібраної інформації про походження і розвиток пухлин ми можемо розробити нові способи ранньої діагностики раку, більш цілеспрямовані методи терапії - і лікувати пацієнтів з великим успіхом", - заявив член координаційного комітету PCAWG Лінкольн Стайн.

Популярні новини зараз

Відомого телеведучого Дмитра Діброва терміново госпіталізували - стан важкий

Волочкова в барі показала "шланг" вражаючого розміру, дітям краще відвернутися

Піді Львовом фура перетворилася на купу металобрухту через вибух колеса

Уже в березні на пенсіонерів чекає грошовий "підгін" від держави, хто стане щасливчиком надбавки

Показати ще

Як зазначає видання, причиною будь-якого раку є мутації в ДНК, але мало що відомо про те, де й чому відбувається злам генетичного коду, який провокує виникнення ракових пухлин. Вчені повністю розшифрували генетичну інформацію ракових клітин майже 2,8 тисяч пацієнтів, які хворіють на 38 різних видів онкологічних захворювань.

В підсумку вдалося зробити кілька десятків відкриттів, які стосуються як кількості і точного розташування так званих драйверних мутацій, так і несподіваних генетичних збігів у ракових клітинах різних тканин. Зокрема, з'ясувалося, що схильність до деяких видів онкологічних недуг може формуватися за кілька десятиліть до встановлення діагнозу, іноді це відбувається в дитячому віці.

Нагадаємо, за словами лікарів, деякі види онкологічних захворювань стрімко "молодшають".