Дослідники з Центру раку принцеси Маргарет об'єднали кілька методів для створення універсального тесту, який дозволить виявити рак по аналізах крові.

Зокрема медики поєднали "рідку біопсію", епігенетичні фактори і машинне навчання для виявлення і класифікації онкології, повідомляє Medical Xpress.

Медики сподіваються не тільки створити експрес-тест на рак, але обіцяють розробити інструмент для діагностики, що дозволить ефективно лікувати захворювання, виявляти їх на ранніх стадіях.

Замість мутацій медики вирішили використовувати епігенетичні фактори (зміни в генах, не пов'язані з послідовністю ДНК) в якості біомаркерів онкологічних захворювань.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Команда змогла ідентифікувати тисячі модифікацій, унікальних для кожного типу раку. Потім вони застосували машинне навчання для створення класифікаторів, здатних ідентифікувати наявність ДНК раку, у зразках крові та визначити тип раку.

Вчені виявили походження і типи онкології, порівнявши 300 зразків пухлин пацієнтів з семи вогнищами захворювання (легені, підшлункова залоза, пряма кишка, молочні залози, кров, сечовий міхур і нирки) і зразки здорових донорів на основі аналізу безклітинній ДНК, що циркулює в крові плазми.

У кожному зразку "плаваюча" ДНК відповідала пухлинної ДНК. Команда розширила дослідження, проаналізувала і успішно зіставляла більше 700 зразків тканин і крові широкого різновиду онкологічних захворювань.

Наступні кроки включають аналіз даних великих досліджень в області охорони здоров'я, які вже проводяться в кількох країнах, де зразки крові були зібрані за кілька місяців до початку діагностики раку. Потім підхід повинен бути в кінцевому рахунку підтверджений у проспективних дослідженнях для скринінгу раку.

Нагадаємо, дослідники по всьому світу невпинно працюють над пошуком нових методів лікування раку.

Як повідомляв портал "Знай.uа" забруднення повітря призводить до відкладання шкідливих часток у плаценті вагітних жінок.

Також "Знай.uа" писав, що британські дієтологи поставили під сумнів корисність йогуртів.