Стало відомо, що у ради директорів Tesla поки немає точної інформації про те, де Маск знайшов фінансування для викупу акцій компанії.

Однак, як повідомляє Reuters з посиланням на неназвані джерела, не дивлячись на те, що вже відбулося кілька засідань, присвячених обговоренню самого питання, деталізованого фінансового плану рада поки від Маска не отримала.

У прес-службі Tesla відмовилася давати будь-які коментарі.

Варто згадати, що засновник Tesla Ілон Маск заявив про плани "зробити компанію приватною" і готовий викупити акції, які знаходяться у вільному обігу, за ціною 420 доларів за штуку.

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Після цього комісія з цінних паперів і бірж США зацікавилась, наскільки правдивою була заява глави Tesla Ілона Маска щодо його планів викупу всіх акцій компанії і наявності відповідного фінансування для цього.

До слова, засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск звернувся до партнерів з проханням повернути частину коштів, які Tesla вже виплатила їм за умовами контрактів.

У листі Маска йдеться про повернення "розумної суми грошей" з угод, датованих починаючи з 2016 року. Сам запит виглядає досить відчайдушно: у ньому говориться, що це необхідний захід для того, щоб продовжувати діяльність компанії Tesla.

У самій Tesla підтвердили факт переговорів про зниження ціни по ряду контрактів з постачальниками, в тому числі і за 2016 роком, вже закритим. Притому, що більшість фахівців вважають лист Маска досить диким і буквально кричущим про жахливе становище компанії, самі представники називають його звичайним справою.

За підсумками 2017 року чистий збиток Tesla склав 1,4 млрд дол і в компанії залишалося всього 3,4 млрд доларів. При цьому компанія витрачає один мільярд доларів кожний квартал.

Нескладно підрахувати, що без скорочення витрат Маск залишиться з порожніми кишенями вже цієї осені.

Велика частина коштів була витрачена на запуск бюджетного електромобіля Model 3. Але щоб масовий автомобіль почав приносити прибуток, компанії як мінімум необхідно вийти на рівень виробництва 5 тис. машин на тиждень. Вдалося це зробити лише на початку липня, притому що виробництво Model 3 почалося в липні 2017 року.

Ця історія не перший випадок, коли компанія намагається знайти кошти досить оригінальним способом. Раніше Tesla зажадала від усіх замовників Model 3 в США і Канаді внести депозит у 2,5 тис. дол, який зазвичай оплачують у момент остаточного узгодження всіх деталей перед складанням машини клієнта.

Якщо фінансовий стан компанії не покращиться найближчим часом, вона просто стане банкрутом. Знайти нових інвесторів Tesla буде майже нереально. Компанію вже покинули частина акціонерів і цілий ряд керівників.

Нагадаємо, Ілон Маск заявив, що найближчим часом автомобілі Tesla оснастять класичними іграми культової компанії ігри Atari, якраз з виходом нового апдейта ЗА до версії 9.0.

Як повідомляв Знай.ua, виробник електрокарів Tesla знову відзвітував про рекордні на цей раз збитки. Аналітики повідомили, що у другому кварталі цього року збитки компанії склали 717,5 мільйонів доларів. Нагадаємо, що раніше під час спілкуванні з інвесторами, Маск планував вивезти Tesla в плюс за цей квартал.

Також Знай.ua писав про те, що в четвер, 2 серпня, великі і спеціалізовані засоби масової інформації написали, що ринкова вартість Apple досягла трильйона доларів. Журналісти посилалися на стандартний додаток Apple Stocks, який показав таку цифру. Однак дані виявилися помилковими.