Україна повинна прислухатися до поради колишнього міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського про те, що потрібно зосередиться на побудові ефективної держави на тих територіях, які підконтрольні уряду. У разі успіху і стабілізації ситуації в країні, анексований Крим і конфліктний Донбас самі попросяться назад. Про це повідомляє експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Євген Ярошенко.

"З одного боку, побудова конкурентоспроможної економіки, встановлення верховенства права та посилення обороноздатності держави можуть значно компенсувати хворобливе" розставання "(тимчасове або постійне) України з ОРДЛО і Кримом. З іншого боку, дані економічні, політичні та військові передумови підвищать шанси Києва повернути території, що відкололись, на своїх умовах (силовим або мирним шляхом) у віддаленому майбутньому при появі національного консенсусу в цьому питанні", - пише експерт у блозі на ресурсі Апостроф.

Експерт зазначає, що в світовій практиці склалася така тенденція, що країни після затяжних конфліктів в окремому регіоні, просто відмовляються від нього. Так сталося у Пакистані, коли держава погодилася з втратою Бангладешу після дев'ятимісячного жорстокого протистояння в 1971 році, а Судан визнав право Південного Судану на незалежність після 22-річного збройного конфлікту в 1983-2005 роках, а Ефіопія усвідомила неможливість утримання Еритреї лише після 30 років війни в 1961- 1991 роках.

"Знай.ua" повідомляв, що президент Росії Володимир Путін задумав змінити статус Криму.