Ініціатива головного люстратора України Єгора Соболєва про "презумпцію винуватості чиновника" і відмова нардепа впровадити це поняття в законодавство України свідчить про те, що нинішня влада не зацікавлена боротися проти корупції. Про це у своєму блозі пише Олексій Куракін, повідомляє "Кореспондент".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа думку експерта, сама ідея - не нова, і своїм корінням сягає 2001 року - проекту про боротьбу з корупцією авторства Віктора Медведчука.
"Ще в далекому 2001 році світ побачила солідна законодавча ініціатива, основу якої становив якраз-таки обов'язок чиновників аргументовано пов'язувати свої доходи і витрати на придбання різного майна і послуг. Шкода, але "Закон про державний (фінансовий) контроль за декларуванням доходів осіб, уповноважених виконувати функції держави, та їхніми витратами", автор якого Віктор Медведчук, був зі скрипом прийнятий лише в першому читанні ", пише автор.
Читайте також: The Washington Times: корупція повертає Україну в орбіту Росії
Він також нагадав, що в процесі прийняття Антикорупційної стратегії у жовтні 2014 року лише деякі журналісти помітили дивну схожість названого документа з напрацюваннями 2001 року.
"Якщо уважно вивчити законопроект 2001 року і розібратися, як працює механізм контролю за витратами чиновників, їхніх родичів і близьких, стає зрозуміло, чому Соболєв "дав задній хід". Проект 2001 року припиняє такий улюблений вид спорту українських чиновників, суддів і прокурорів як "запиши особняк на тещу". І це - ще один аргумент, чому нинішня влада не бажає допустити, щоб такий дієвий механізм боротьби проти корупції запрацював", пише Куракін.
"Тому чергове урочисте затримання хабарника-невдахи – це лише ганебна констатація того факту, що система, яка дозволяє незаконно збагачуватися, жива й здорова", підсумував Куракін.
Як повідомляв сайт Знай.ua, Україна програє у боротьбі із корупцією через недосконале антикорупційне законодавство.