В умовах монополізації влади в руках одного фінасново-олігархічного клану, глава Кабміну Володимир Гройсман впритул зайнявся приватизацією залишків українських держпідприємств. Про це в ефірі "112-Україна" заявив нардеп, член Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу Юрій Чижмарь.

"Тобто це основна ідея, коли президент і прем'єр фактично є партнерами. Прокуратура, СБУ підконтрольні їм. І є неприватизовані великі комплекси, які сьогодні активно проштовхують в приватизації за заниженою ціною через війну, через економічну кризу. Це недооцінені активи", - повідомив Чижмарь. За словами народного депутата, у прем'єр-міністра в таких умовах "погляд буде не на економіку, а на недоприватизований сектор".

Читайте також: Велика приватизація державних підприємств провалилася

"Ми розтягнули приватизацію на 20 років. Ми повинні були приймати рішення: або, як в Білорусі, не приватизовувати, а створювати державний сектор економіки, або повністю провести приватизацію, і наступний уряд вже не думає про цей процес", - пояснив народний обранець.

Україна в цьому процесі пішла за найгіршим сценарієм, відзначає Чижмарь: "Ми ідеологічно стоїмо на неправильній позиції в приватизації". Так, під приватизацію були віддані такі частки акцій, яка дають хіба що можливість на призначення директора і подальше управління компанією. "Ми навіть недовикупили всю частку держави, і таким чином розмиваємо активи державної компанії, не сплачуючи державі доходів. Тому є дуже рентабельні державні підприємства, але держава від них нічого не отримує", - резюмував депутат.

Популярні новини зараз
Добровільний візит до ТЦК не врятує від штрафу: за що покарають деяких чоловіків Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень
Показати ще