Під виглядом боротьби з піратством депутати намагаються протягнути закон про цензуру в інтернеті. Так законопроект "Про захист авторського права і суміжних прав в мережі Інтернет" містить опис нової процедури боротьби правовласників з піратами. Але по факту це буде інструмент цензури в інтетернет-мережі.

Професійне співтовариство сприйняло чергову ініціативу з позасудового блокування інформації в інтернеті в багнети, повідомляє "Країна".

Заступник голови правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова взагалі назвала новий законопроект "нікчемним".

"Законопроект, м'яко кажучи, зовсім непрофесійний. У ньому навіть не прописаний географічний аспект, тобто по суті, він повинен поширюватися на весь інтернет, а не тільки на українські сайти і хостинги", - впевнений керуючий партнер адвокатської компанії "Юскутум" Артем Афян

Юрист звертає увагу на те, що навіть такі популярні та масштабні інтернет-сервіси як "YouTube" або "Facebook" не беруть на себе зобов'язання блокувати сумнівний контент протягом 24 годин після звернення правовласника.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Більш того, вони як правило залишають за собою право перевіряти скаргу, зберігаючи за користувачем презумпцію невинності.

Згідно з урядовим законопроектом, правовласник ж взагалі не зобов'язаний будь-яким чином підтверджувати наявність у нього авторських прав на спірний контент. Таким чином, на думку Афяна, будь-який громадянин зможе написати скаргу і на 10 днів заблокувати будь-яку інформацію в інтернеті під приводом боротьби з піратством.

"Справжні піратські сайти при цьому в перший же день просто поміняють хостинг. Переїдуть на ті ж непідконтрольні райони Донецької або Луганської області або в сусідню Молдову, -прогнозує адвокат. - А законом будуть користуватися, щоб заблокувати сайт компанії-конкурента або ті ж сепартисти, намагаючись "покласти" урядові ресурси ".

Читайте також: Голова МВС вважає, що Росія воює на Донбасі з Європою

Глава комітету, народний депутат Вікторія Сюмар ( "Народний фронт") підтвердила , що вважає документ ризикованим з точки зору свободи слова.

"Ми і раніше говорили про це розробникам в Мінекономіки, висилали свої зауваження, але вони їх проігнорували. Звичайно, боротися з піратством треба, але це не повинно перетворитися на інструмент цензури", - впевнена Вікторія Сюмар.