Після виходу на екрани фільму "Пірати Карибського моря" багато хто став романтизувати цих людей, вважаючи їх героями. Але нинішня реальність така, що пірати зовсім не такі прості і хороші, якими їх зображає кінематограф.

Так, щорічний збиток від дій піратів оцінюється в 13-16 мільярдів доларів, пише ресурс ibusiness.ru з посиланням на Maritime Connector.

За даними Міжнародного морського бюро, у першому кварталі цього року зафіксовано 37 нападів піратів по всьому світу. Це на 17 менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Протягом цього часу пірати брали судна на абордаж 29 разів і викрали три корабля. 26 членів екіпажів були взяті в полон, і за них тепер вимагають викуп. Ще 28 людей просто знаходяться в заручниках.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Читайте також: Шотландці знайшли череп пірата

Найактивнішими піратськими регіонами вважаються Гвінейська затока (Західна Африка), західна частина Індійського океану і Південно-Східна Азія. Минулого року від дій піратів у цих регіонах постраждало понад п'ять тисяч осіб. Такі цифри озвучили в організації Oceans Beyond Piracy (OBP).

Тривалий час найнебезпечнішим регіоном вважався захід Індійського океану . Там "правлять бал" сомалійські пірати. З 2008 по 2012 рік ці угруповання захопили понад 170 суден.

Видання The Economist порахувало, що в середньому з кожного судна пірати виручали по 2,7 мільйона доларів, а кожен член команди отримував по 30-75 тисяч доларів. Кожна вилазка обходилася "інвесторам" піратів приблизно в 30 тисяч доларів. У цю суму входить корабель і спорядження. Крім того, з 2005 по 2012 рік було зібрано викупів приблизно на суму 340-415 мільйонів доларів.

У 2012 році зусиллями найманців і військових кораблів різних країн вдалося значно скоротити число атак сомалійських піратів. З травня 2012 і до цього часу сомалійці не захопили жодного великого торгового корабля. Але протягом 2015 року в цьому регіоні зафіксували 16 нападів на судна. У результаті дій піратів п'ять малих суден були захоплені, 306 осіб постраждали. 108 людей потрапили в полон, з них 41 залишається в неволі досі.

У той час як піратство на заході Індійського океану поступово сходить нанівець, в 2015 році, за даними OBP спостерігається зростання числа атак в Гвінейській затоці. Всього за рік пірати здійснили 54 напади. 1225 осіб постраждали від їх дій: 44 були взяті в полон, 23 загинуло.

Найактивнішим "піратським" регіоном вважається південний схід Азії. У минулому році тут зафіксовано близько 200 атак, від яких постраждали понад 3,5 тисяч осіб.