Група істориків показала, на що були здатні ювеліри зі Святої Гори Афон і що таке "техніка перегородчастої емалі": до цього дня ювеліри з усього світу вважають цю техніку вищим проявом професійної майстерності.

Такі вироби відрізнялися витонченістю і бездоганною педантичністю, в руках віртуозів з 18 століття емаль ставала міцнішою від порцеляни. Для цього ювелір брав прикрасу зі срібла або золота і заливав кольоровою емаллю перегородку, а потім обпалював при критично високих температурах. Емаль заливали ще не один раз, при цьому кожен раз наново обпалюючи: виходило кілька ідеально тонких, але бездоганно міцних шарів такого легкого металу.

Читайте також: З ювеліра – в ляльку: історія стокгольмської "бебі-долл"

Ця техніка прийшла до афонян з Візантії, де місцеві ювеліри освоїли її ще в 12-13 століттях. Вони заливали по контурах малюнка золото, а в осередку засипали кварцовий пісок, змішаний з барвником. Після того, як це нагрівали до максимально доступної температури, виходив прекрасний кольоровий малюнок.

Афоняни подібним чином прикрашали все, що було пов'язано із церквою: це були хрести, рами ікон і самі рами, шкатулки тощо. Подарувати такий виріб монарху вважалося жестом найглибшої поваги і дуже цінувалося. Пізніше, в 19 столітті, техніка перегородчастої емалі прийшла на Русь, і з того моменту почалася ціла епоха знаменитих майстрів Фаберже.

Популярні новини зараз
Травневий сюрприз: зима вирішила повернутися в Україну, прогноз погоди на кінець весни та літо Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Їх звільнять із ЗСУ: хто зможе піти відпочивати вже цього року Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Показати ще

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" писав про діамант Хоупа, прикрасу з 400-річною історією і прокляттям.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ КАНАЛ В ТЕЛЕГРАМ