Через невиконання українською стороною взятих на себе зобов'язань перед МВФ, програма розширеного фінансування (Extended Fund Facility) була припинена майже на рік. Ефективне впровадження реформ розгорнулося тільки під наглядом Місії Фонду і в її присутності.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРаніше, Місія МВФ вже кілька разів збиралася відвідати Україну, але кожен раз такий візит відкладався: чекали, поки вляжуться політичні пристрасті з "коаліціадою" і формуванням нового складу Кабміну.
Про це в інтерв'ю "Главкому" повідомив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко: "Ми дуже відстаємо. Відомо, що ми практично не отримували кошти за цією програмою, починаючи ще з вересня 2015 року. А сьогодні травень 2016- го. Тобто це вже тривала затримка".
Читайте також: Україна буде віддавати борги МВФ до 2040-го року
За його словами, програма відстає, тому що Україна "не зробила нічого, з того, що задекларувала". Так, за минулий рік, з можливих 10 млрд доларів, Україна змогла освоїти тільки 6,7 млрд доларів. Причому більша частина цих грошей пішла на поповнення "просівших" золотовалютних резервів.
"Дефіцит держбюджету різко скорочувався, - визнає Устенко. - Але різко він знижувався не тому, що так хотіли українські політики, а тому, що вони працювали практично з-під палиці і під наглядом МВФ і інших міжнародних інститутів".
За даними директора Міжнародного фонду Блейзера, в програмі МВФ був детально прописаний перехід України до плаваючого курсу валюти. "Але якби ми робили все так чітко, як передбачає Меморандум, можливо, ми і не побачили б з вами курс, який є сьогодні. Можливо, нам вдалося б зберегти золотовалютні резерви і не витратити їх так швидко, як вони були витрачені до підписання меморандуму", - підсумував експерт.